У Франківську на 23 тисячі гривень оштрафували літнє кафе за продаж пива без ліцензії та вина без чеків

Автор: Людмила Баран

02 Oct, 2015 21:40

Поділитись публікацією
У Франківську на 23 тисячі гривень оштрафували літнє кафе за продаж пива без ліцензії та вина без чеків

Під час перевірки одного з підприємців обласного центру, який здійснює діяльність у сфері ресторанного бізнесу, податківці виявили численні порушення податкового законодавства при розрахунках зі споживачами за готівку.

Про це пише відділ комунікацій  ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Зокрема, під час контрольної закупки пива, столового вина та продукції власного виробництва на загальну суму 106 грн. офіціант літнього кафе не провела розрахунок через реєстратор розрахункових операцій та не видала податківцям чек. Як виявилось, РРО в цьому торговому закладі взагалі не зареєстровано.

Не дивлячись на те, що з 1 липня цього року пиво законодавчо визнано алкогольним напоєм та потребує при його продажу відповідної ліцензії, підприємець такого дозвільного документу не придбав. За безліцензійний продаж алкогольних напоїв законодавство про державне регулювання обігу алкогольних напоїв передбачає штраф у розмірі 17 тис.грн.

Також, при продажу столових вин передбачено відображення готівкових розрахунків у книзі обліку розрахункових операцій з видачею відповідного розрахункового документу.

Оскільки ніякого документу податківці не отримали, то таке порушення тягне за собою застосування штрафної санкції в сумі 6,8 тис.грн.

Загалом за допущені порушення податкового законодавства власнику кафе доведеться сплатити 23,8 тис.грн. штрафних санкцій. Разом з тим, офіціанта буде притягнуто до адміністративної відповідальності.