У Франківську на безпековому форумі говорили про домашнє насилля, медіаграмотність та стрес під час війни
13 Сер, 2024 17:16
13 серпня, громадська організація «Д.О.М.48.24» організувала безпековий форум, у якому взяли участь представники правоохоронних органів та міської влади. Основною темою стала проблема домашнього насилля, медіаграмотності та стресу під час війни.
Про це пише Галка з місця події.
Спікери говорили про важливість психологічної підтримки для українців різного віку і соціального статусу, захисту від криміналу та домашнього насилля.
Сьогодні на Прикарпатті у 93 закладах освіти працюють психологи, які допомагають сім’ям військових, повідомила заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
“Існує право на безпеку і допомогу, й кожен має на це право. Відповідальними за нього є правоохоронці”, – додала Сірко.
“Суспільство повинно себе виховувати, й все розпочинається з правил дорожнього руху та вмінням поводити себе на пішохідному переході”, – вважає майор патрульної поліції в Івано-Франківській області Андрій Киричук.
Виконувач обов’язків начальника відділу превенції Івано-Франківського районного управління поліції Ігор Мандзюк стверджує, що важливим питанням у їхній роботі є зменшення домашнього насильства. Для цього в області створили спеціальні мобільні бригади Нацполіції. Окрім того, запровадили спеціальні органи – служби освітньої безпеки у навчальних закладах та міжвідомчі районні та регіональні комісії з питань насилля.
Аліна Касілова, психологиня та експертка з кібербезпеки наголосила на низькій медіаграмотності серед дітей. Експертка згадала про популярну в минулому гру “Pokemon go”, в якій виявили російський слід.
Кіберфахівчиня запевняє, що, на перший погляд, безневинні ігри є прогалиною в нацбезпеці.
“Завдяки таким нехитрим діям та дитячій наївності в форматі гри, сьогодні ворог може отримати фото стратегічних об’єктів, критичної інфраструктури” – підкреслила Касілова.
Спікери закликали до уважності та пильності щодо власної безпеки. А обізнаність та проінформованість є запорукою для цього.
“Безпека суспільства – починається з кожного із нас”, – каже керівниця напряму «Безпека у громадах» проєкту стабілізації поліцейської діяльності (PSP).
Не менш важливим є питання доступності українців до психологічної підтримки. Саме тому від 2022 року в країні діє центр психологічної допомоги “Ти як?”.