У Франківську на громадських слуханнях погодили нові вищі тарифи на тепло та гарячу воду

Автор: Турій Роман

26 Гру, 2019 10:23

Поділитись публікацією
У Франківську на громадських слуханнях погодили нові вищі тарифи на тепло та гарячу воду

24 грудня в актовому залі ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» відбулися відкриті громадські слухання щодо встановлення нових, вищих тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання. Того ж дня уряд закликав ТКЕ тарифи зменшити.

Як інформує пресслужба “ТКЕ”, головував на обговоренні завідувач сектором НКРЕКП в Івано-Франківській області Володимир Серединський.

Виконуючий обов’язки директора ДМП «ІФТКЕ» Михайло Кобилянський зазначив, що тарифи на підприємстві не переглядалися більше п’яти років. Тому тепер врахували всі витрати, яке несе підприємство на даний час із існуючими нині в країні тарифами на всі складові тарифоутворення щодо теплової енергії (газ, електрика, вода, запасні частини, вищі зарплати працівників).

Кобилянський зауважив, що вартість газу на сьогоднішній день змінилася, тому на наступному засіданні НКРЕКП, яке попередньо має відбутися 28 грудня, буде визначено остаточні цифри тарифів на теплову енергію: її виробництво, транспортування та постачання.

Заступник міського голови Руслан Гайда додав, що без прийняття нових тарифів на наступний рік фінансове існування підприємства буде проблематичним, дотацій з міського бюджету не вистачить. Усі складові тарифу за останні роки значно зросли.

У Проекті Постанови планується встановити ДМП «ІФТКЕ» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання на рівні:

  • для потреб населення одноставковий тариф на теплову енергію на рівні 1419,95 грн/Гкал (без ПДВ);
  • для потреб бюджетних установ одноставковий тариф на теплову енергію на рівні 1443,02 грн/Гкал (без ПДВ) (наразі 1041,53 грн./Гкал (без ПДВ));
  • для потреб інших споживачів, крім населення, одноставковий тариф на теплову енергію на рівні 1377,56 грн/Гкал (без ПДВ) (наразі 1041,53 грн./Гкал (без ПДВ)).

Також встановлюються нові тарифи на транспортування теплової енергії ТОВ «СТЕК» тепловими мережами ДМП «ІФТКЕ».

У “ТКЕ” “Галці” повідомили, що це – лише розрахунки на виробництво теплової енергії, а на їх основі має бути новий розрахунок власне для споживачів.

Нагадаємо, Кабмін дав можливість теплогенеруючим підприємствам знижувати тарифи залежно від ринкових цін на газ. За словами прем’єра, сьогодні теплогенеруючі підприємства в своїх тарифах враховують торішню ціну на блакитне пальне.

За словами прем’єра, сьогодні теплогенеруючі підприємства в своїх тарифах враховують торішню ціну на газ в розмірі 7482 гривні за тисячу кубометрів, тоді як сьогодні ринкова ціна блакитного палива є набагато нижчою.

Як відомо, у жовтні цього року директор “Теплокомуненерго” Євгеній Герасименко заявив, що “працює над тим, щоб збільшити для франківців тариф на тепло на 20%, – (ВІДЕО).