У Франківську на підтримку ЗСУ влаштували допрем’єрні покази фільму “Довбуш” (ФОТО)

Автор: Застава Максим

20 Сер, 2023 16:59

Поділитись публікацією
У Франківську на підтримку ЗСУ влаштували допрем’єрні покази фільму “Довбуш” (ФОТО)

В Івано-Франківську стартувала серія допрем’єрних показів українського повнометражного фільму “Довбуш”. Частину коштів з квитків передадуть ЗСУ.

Читайте також: Франківський драмтеатр презентує «БІЙ за Україну». Мистецький проєкт покажуть у кількох містах України (ФОТО)

Презентацію й безпосередньо показ, спільно з творцями, влаштували у кінотеатрі “Космос” 20 серпня, пише “Галка“.

“Довбуш” – це пригодницько-історична стрічка, що оповідає легенду про однойменного карпатського опришка, який боровся за свободу своєї землі, волю та справедливість на ній.

Олекса Довбуш, ватажок карпатських повстанців-опришків, не є войовничим за своєю природою і понад усе мріє про мирне, вільне та щасливе життя на своїй землі. Та коли вороги зазіхають на його свободу, він готовий пожертвувати усім і зі зброєю в руках захистити гідність свою, свого народу і свою любов.

“У кожної нації є свій національний герой. У нас це Довбуш. Це історія народу, для якого він став героєм, і намагання розібратися чому став”, – ділиться режисер Олесь Санін.

Актор Олексій Гнатковський виконав роль брата Олекса – Івана. Для митця це неоднозначний і цікавий персонаж.

“Суспільство має потребу у створенні своїх героїв. І цей герой знаходиться, народжується. І от наскільки людям він потрібен і до якої пори, до якої міри. Допоки він виконує свою місію – він священний. Скільки ми пам’ятаємо його, як цінуємо, як йому жити в цьому суспільстві – коли він вже зробив свою справу?”, – каже Гнатковський.

Митець провів паралель із сьогоденням й відзначив, у час повномасштабної війни, коли Україна має Героїв – ЗСУ, важливо з часом їх імена не перетворити лише на статистику.

Зазначимо, що прем’єра “Довбуша” в Івано-Франківську – це частина великого всеукраїнського промотуру, що охопить 13 міст України. Частину прибутку з квитків передадуть 68 окремій бригаді імені Олекси Довбуша.

Національна прем’єра в усіх кінотеатрах країни почнеться 24 серпня. Разом з тим відомо, що сім країн починають покази “Довбуша” національними мовами. Серед них країни Балтії, Ізраїль, Корея, Німеччина. Також понад 20 країн придбали права на фільм і робитимуть адаптацію національними мовами.

До речі, стрічка “Довбуш” стала найдорожчою за період незалежності України – на її виробництво витрачено 120 мільйонів гривень.

Половину коштів профінансувало Держкіно, іншу частину довелося шукати власними силами – через людей, бізнеси, персональні зустрічі й покази.

Робота над фільмом тривала з серпня 2018 року. А підготовка, за словами продюсера Максима Асадчого, почалася ще раніше – у 2017 році.

“Ковід, війна, але все склалося. Я думаю, фільм виходить саме тоді, коли треба”, – каже Асадчий.

Стрічку знімали в одних з наймальовничіших місцях Карпат, а саме в Буковці та на Синевирі, на Чорногорі та на Стігу, на Скелях Довбуша та на Писаному Камені.

Довідково. Події стрічки відбуваються у Карпатах на початку XVIII століття. Жорстокість польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори.

Брати Олекса та Іван Довбуші опиняються поза законом і стають опришками. Однак один прагне грошей, а другий – справедливості, тож брати стають ворогами один одному.