У Франківську надскладною операцією врятували чоловіка з розшаруванням аневризми аорти (ФОТО)

Автор: Застава Максим

05 Лют, 2024 21:27

Поділитись публікацією
У Франківську надскладною операцією врятували чоловіка з розшаруванням аневризми аорти (ФОТО)

У Центральній міській клінічній лікарні провели надскладну операцію для 55-річного пацієнта з гострим розшаруванням аневризми аорти.

Читайте також: У Франківську успішно провели операцію Бенталла — найскладнішу у кардіохірургії (ФОТО)

Про це пише “Галка” з посиланням на медустанову.

Анатолія Рудіка доставили до лікарні з болями в грудній клітці та задишкою. Медики діагностували гостре розшарування відділу аорти, яке загрожувало життю. Відтак лікарі здійснили протезування висхідного відділу аорт. 

“При такому діагнозі розшаровується внутрішня стінка аорти. Найгіршим наслідком цього є те, що це призводить до порушення кровопостачання інших органів та систем, а також судин головного мозку. Зазвичай причиною цього розшарування аорти є не вилікувана артеріальна гіпертензія, — каже кардіохірург Тарас Гудзенко. 

Медики виконали операцію в умовах штучного кровообігу.

“Циркуляторний арешт – це повне вимкнення кровообігу в організмі, за винятком головного мозку (антеградна церебральна перфузія), в умовах глибокої гіпотермії (для захисту органів і тканин, температуру тіла знижують апаратом до 18 градусів Цельсія). Це все робиться для того, щоб кардіохірурги мали змогу поставити затискачі на аорту і замінити її на протез”, – пояснює кардіоанестезіолог Андрій Вовчук.

Для операції використали протез, закуплений у рамках державної програми МОЗ. Також кардіохірургам під час оперативного втручання вдалось реконструювати та зберегти пацієнту його власний аортальний клапан. Завдяки системі для аутогемотрансфузій (sellsaver) об`єм крововтрати у пацієнта — мінімальний. 

Днями, діляться в ЦМКЛ, Анатолія Рудіка виписали, почуває себе добре і каже, що до цього випадку, який загрожував його життю, він майже ніколи не хворів. Хіба попередньо ковідом в тяжкій формі. Але коли став почувати себе дуже зле, розхвилювався, щоб у нього не стався інсульт або інфаркт. Тому після рекомендації зробити операцію — не вагався.

До речі, Анатолій Рудік є одним з ідейних натхненників фестивалю ковальського мистецтва у Франківську.