У Франківську налагоджують діалог з людьми, які постраждали внаслідок війни на Сході

Автор: Застава Максим

16 Тра, 2018 11:05

Поділитись публікацією
У Франківську налагоджують діалог з людьми, які постраждали внаслідок війни на Сході

У середу, 16 травня в Івано-Франківську стартувала конференція на тему “Вектор примирення: український та світовий досвід”.

Читайте також: Можна цю кількість помножити на десять, - медик про ВІЛ-інфікованих в області (ФОТО)

Мета конференції – пошук концепції миротворчої діяльності у громаді міста Івано-Франківська шляхом налагодження діалогу між представниками різних соціальних груп, які постраждали внаслідок військового конфлікту на Донбасі.

На захід завітали внутрішньо переміщені особи учасники АТО, представники громадських організацій та державних установ, науковці, активна молодь.

“Ми живемо в країні, де війна. Вона впливає на все, хоча ми не замислюється про це. Ми бачимо конфлікти вимушено переселених осіб та людей, які були на сході та повернулися.  Ми аналізуючи ці проблеми бачимо, що вони тільки збільшуються. Ми шукаємо шляхи вирішення”, – каже директор франківського Карітасу отець Володимир Чорній.

Найбільш впливовою стороною, з якою внутрішньо переміщені особи мають конфлікти, виявилась центральна влада. Прозвучали не лише невдоволеність байдужості адміністрації та невідповідністю законів потребами переселенців, а й звинувачення у прагненні створити менш сприятливі умови для переселення людей на Сході.

“Коли ти повертаєшся з війни –  виникає дуже багато питань. Такі заходи, які ініційовані громадськими організаціями дуже необхідні, адже держава мало що робить. Більш ефективними є регіональні програми, адже вони ближчі до ветеранів”, – розповідає ветеран війни, секретар асоціації ветеранів АТО Андрій Фармуга.

Конференція організована в межах програми “Об’єднуючи людей заради миру” за підтримки українського та німецького Карітасу, інформує “Галка“.