У Франківську обговорили діяльність новоутворених ОТГ (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

19 Січ, 2019 19:19

У Франківську обговорили діяльність новоутворених ОТГ (ФОТО)

У Франківську було обговорено організацію діяльності новоутворених ОТГ та налагодження комунікації.

Читайте також: У Вигодській громаді відбулась перша сесія новообраної селищної ради (ФОТО)

17 січня в Івано-Франківську за участю представників профільних департаментів Івано-Франківської ОДА, РВ АМУ та експертів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар «Організація діяльності новоутворених ОТГ та налагодження комунікації».

«Маємо чотири нових ОТГ, у яких пройшли вибори, а загалом в умовах децентралізації розпочинають роботу 6 громад. Вам необхідно поспішати, адже інші ОТГ досить сильно пішли вперед. Один з важливих акцентів у вашій роботі – це комунікація. В нашій області є один з прикладів, коли відбувається прекрасна співпраця між ОДА, Івано-Франківським ЦРМС та іншими учасниками процесу децентралізації, які завжди готові допомогти і відповісти на усі запитання», – наголосив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк під час відкриття семінару.

Він також нагадав представникам громад, які лише стартують у нових умовах роботи, що до 31 січня триває конкурс і можна подати заявку на отримання допомоги у створенні та модернізацію ЦНАП від Програми ULEAD з Європою, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.

У свою чергу експерт з питань децентралізації ІФ ЦРМС та виконавчий директор «Асоціації ОТГ Прикарпаття» Максим Чопей запросив новостворені ОТГ приєднуватись до громадської організації, за допомогою якої піднімаються проблемні питання в роботі громад та спільно виробляються пропозиції для їх вирішення.

У рамках семінару заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур розповіла про порядок формування та виконання бюджетів ОТГ, а Лариса Зикова, представник департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектуриОДА, акцентувала увагу присутніх на державній фінансовій підтримці ОТГ.

Радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук акцентував увагу на проектній роботі, додаткових джерелах наповнення місцевих бюджетів ОТГ, а також необхідності навчання фахівців, які писатимуть проекти у кожній громаді. За його словами, європейська практика свідчить, що досить істотна частина проектів у муніципалітетах Європи реалізовується за умови співфінансування грантів, МТД. Тому для цього у бюджеті громади необхідно передбачати кошти для співфінансування.

А досвідом роботи з новоствореними громадами поділився заступник голови Старобогородчанська об’єднана територіальна громада Юрій Іванишин.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...