Сьогодні, 1 березня, відбулося засідання колегії Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. На зібранні обговорили результати здійснення державного контролю за додержанням законів охорони природи у 2017 році.
Читайте також: НАЗК перевірило декларації керівництва Івано-Франківської ОДА. Незаконного збагачення не знайшли, але порушень купа
Ігор Стефурак, начальник ДЕІ в Івано-Франівській області, каже: “Колегія є консультативним дорадчих органом з найголовніших питань в сфері навколишнього середовища. Нашою метою є плідна співпраця з органами влади та місцевого самоврядування”.
За словами чиновників, основним завданням влади є розвиток економіки краю, але це наражає природне середовище на великі екологічні ризики.
“Ми повинні скоординувати наші спільні зусилля, щоб досягти безпеки у нашому краї. У 2017 році з обласного бюджету були спрямовані великі кошти на покращення екологічної ситуації на Прикарпатті. На жаль, всі ризики і досі неподолані, і треба знаходити шляхи їх врегулювання”, – зазначає Марія Савка, перша заступниця голови Івано-Франківської ОДА.
На засіданні підняли питання небезпечної екологічної ситуації в Калуському районі, підприємств, які наражають Прикарпатський край на великі екоризики, критичний стан каналізаційних мереж та очисних споруд, засміченість населених пунктів, рік, автошляхів та залізниць, охорони лісів.
“В області за минулий рік була напрацьована стратегія про поводження з твердими побутовими відходами. Ми надіємося, що скоро у селі Рибному буде побудований сміттєпереробний завод, під який уже виділили близько 10 гектарів землі та шість мільйонів гривень з обласного бюджету на сміттєві сортувальна лінії, машини і контейнери”, – додала Савка.
Також учасники колегії зазначили, що екологічна ситуація на Прикарпатті прямо залежить від культури поведінки населення. На мешканців краю покладене основне завдання у поводженні з відходами.