У Франківську обговорили, як має розвиватися український бізнес (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

09 Лип, 2019 12:17

Поділитись публікацією
У Франківську обговорили, як має розвиватися український бізнес (ФОТО)

Франківцям розповіли про реформи, спрямовані на розвиток бізнесу та підвищення економічного зростання країни.

Про це йшлося дев’ятого липня за круглим столом з представниками місцевих органів виконавчої влади та бізнесу Прикарпаття, інформує Галка.

За словами президента ВГО “Асоціація платників податків України” та члена Української ради бізнесу (УРБ) Грігола Катамадзе, місія таких зустрічей – сприяти впровадженню реформ, які могли б створити сприятливі умови для надходження інвестицій та забезпечення прискореного економічного зростання.

“Круглі столи в різних областях України мають допомагати запровадженню реформ, які б стимулювали бізнес до детінізації, добровільну сплати податків до бюджету України, розвиток вітчизняного виробництва. Дуже добре, коли бізнес має можливість підготувати проєкт і запропонувати своє бачення, як він має розвиватися”, – каже очільник “Асоціації платників податків”.

Грігол Катамадзе розповідає, що наразі в УРБ розробили топ-10 пріоритетів у бізнесі, які мали б змінити на краще майбутнє України та її громадян.

“П’ять з десяти пріоритетів є частиною податкового кодексу. Тому ми хотіли би запровадження нового Податкового кодексу Розвитку. Серед основних змін – ліквідація податку на прибуток та запровадження податку на виведений капітал, який передбачає відтермінування сплати податку на момент виплати дивідендів або прирівняних платежів; нульове декларування, запровадження нового митного кодексу, спільного режиму транзиту і т.д.”

На думку Грігола Катамадзе, тіньовий бізнес – це не кримінал, а відповідь на нелогічні кроки держави.

“Для того, щоб повернути довіру, держава має зробити крок назустріч бізнесу у вигляді запровадження змін”, – додає Катамадзе.

Начальниця ГУ ДФС в області Ірина Столярик зауважила, що зміни, пропоновані бізнесом – хороші й корисні.

“Особливо хочу звернути увагу на нульове декларування. Це хороша ініціатива. Буде складно, але це потрібно впроваджувати. Ми маємо задекларуватися всі і здійснювати контроль за тратами, як це роблять у Європі”.

Ірина Столярик додає, потрібно стимулювати людей працювати саме в Україні та платити податки.

“Усе зараз робиться для того, аби люди повернулися в країну. Країна має рухатися в одному напрямку, в платити податки має бути почесно”, – додає Столярик.

Начальник Івано-Франківської митниці ДФС Василь Ватаманюк каже, що найкращим інструментом для змін є діалог і комунікація між бізнесом і державою.

“Мені подобається щодо спільного режиму транзиту. Також хочу відмітити нову ініціативу про так званий митний борг. Для платників податків вона має бути корисною. Я підтримую такі зміни. Все запропоноване направлене розвиток бізнесу; все логічно і аргументовано”, – зауважив Ватаманюк.