У Франківську обговорили, як покращити бізнес-клімат у місті

Автор: Борис Марія

22 Чер, 2016 12:15

Поділитись публікацією
У Франківську обговорили, як покращити бізнес-клімат у місті

Сьогодні, 22 червня, у приміщенні Туристично-інвестиційного центрувідбувся круглий стіл за участі представників Коаліції малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини, Ради підприємців м. Івано-Франківська, органів влади та місцевого самоврядування.

Читайте також: Як у Франківську охочих знайомили з культурами Індонезії, Єгипту, Алжиру й Пакистану (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Під час заходу присутнім розповіли про проектну ініціативу «Розробка та впровадження Івано-Франківської «BUSINESS AGENDA»».

Мер міста Руслан Марцінків зазначив, що є багато проблем, але є й багато досягнень.

«Нещодавно звернулося підприємство, яке виробляє іграшки, бо їм не вистачає площ, воно хоче розширювати своє виробництво. Також приємною новиною є те, що готелі міста переповнені, що свідчить про зростання кількості туристів. Мені хочеться, щоб розвивалося виробництво, це несе за собою збільшення робочих міст», – сказав він і наголосив, що влада працює, розглядає звернення громадян.

Є проблеми у сфері містобудування. Нещодавно продали дві земельні ділянки за 4 мільйони гривень, що мер вважає позитивним моментом. За його словами, влада користується принципом «Не зашкодь».

Організатори заходу розповіли представникам органів місцевого самоврядування про виклики, які є у бізнес сфері та запропонували шляхи вирішення проблем. Впродовж останніх місяців відбулося кілька фокус-груп, на яких представники малого та середнього бізнесу міркували над вирішенням актуальних проблем. На їх думку, слід проводити інформаційну діяльність щодо просування місцевої продукції на ринки країн Європейського Союзу. Згадали й потребу запровадження електронного голосування у міській раді. Земельні питання слід висвітлювати чіткіше та прозоріше,  оприлюднювати порівняльну таблицю із змінами до проектів рішень.

Експерт проекту Наталія Кобильчак зауважила, що є проблеми у сфері надання адміністративних послуг, зокрема, порушення строків при розгляді питань щодо бізнесу. На її думку, ряд процедур треба спрощувати. Наприклад, що через виконком не проходили питання щодо літніх майданчиків, які щороку розміщуються у тому ж місці. Треба, щоб були чіткіші схеми розміщення тимчасових споруд тощо.

Голова правління МГЦ «Еталон» Леся Аронець запропонувала активніше залучати випускників професійних навчальних закладів до виробництва. Марцінків відповів, що з навчальними закладами співпрацюють. За його словами, є велика потреба у кадрах, зокрема, у Польщі.

«У нас ринок не прогнозований – у цьому велика проблема», – додала Аронець.

На її думку, якщо люди будуть говорити про свої проблеми, пропонуватимуть шляхи їх вирішення, то їх почують.

Присутні обговорили вище сказане. Представники влади сказали, що врахують пропозиції.

Відомо, що завданням проекту є формування Івано-Франківської «BUSINESS AGENDA» на основі 17 вимог від бізнесу до місцевої влади ,які були сформовані перед місцевими виборами. Місцева влада повинна проводити консультації з бізнесом, вирішувати проблеми, які перешкоджають розвитку підприємства.

Теги: