Безкоштовна психологічна і соціальна підтримка у центрі Франківська: запрацював “Центр життєстійкості” (АДРЕСА)

Автор: Андрій Макітра

27 Лют, 2024 16:55

Поділитись публікацією
Безкоштовна психологічна і соціальна підтримка у центрі Франківська: запрацював “Центр життєстійкості” (АДРЕСА)

В Івано-Франківськ запрацював безплатний “Центр життєстійкості” – це місце, де відвідувачам надаватимуть соціальні послуги та психологічну допомогу. Установа працює на вулиці Бандери, 10 Г. 

Також працює гаряча лінія психологічної підтримки (063 29 27 129) та кризових питань (068 00 61 040; 050 96 10 145). Дзвінки приймають з 9:00 до 18:00.

Про роботу центру Галці 27 лютого розповіли на пресконференції його організатори та представники влади.

Центр пропонує безплатну фахову психологічну допомогу мешканцям громади. Скористатися послугами можуть люди, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть їх самостійно подолати. Йдеться про сім’ї загиблих, полонених та зниклих військових. А також родини діючих військовослужбовців, ветерани, переселенці. Люди з інвалідністю та їх сім’ї, діти, позбавлені батьківської опіки, опікуни. А ще дорослі та діти, які зазнали психологічного та фізичного насилля. Прийти сюди можуть і люди похилого віку, молодь, волонтери та безробітні.

Ініціативу в Івано-Франківській громаді реалізовує “Карітас” у співпраці з департаментом соціальної політики міської ради.

Директор “Карітасу” о. Володимир Чорній каже, що ініціатива працює для того, щоб об’єднати зусилля всіх організацій, які прагнуть допомогти людям.

“Немає напевно людини, яка б не відчувала цього виснаження та депресії від війни. Наш обов’язок – об’єднатися. Всі благодійні організації та державні установи повинні об’єднатися, щоб сильніше працювати”, – зазначив о. Володимир.

Менеджерка проєкту Яна Орищина зазначила, що центр працює з усіма категоріями людей. Це як і місцеві жителі, так і внутрішньо переміщені особи. Обмежень немає.

Психологиня “Центру життєстійкості” Юлія Боринець розповіла, що прийматимуть тут ветеранів війни. Каже, вони часто стикаються з бюрократичними проблемами при отриманні якихось, документів тощо.

“Дуже часто це відбиває охоту і люди просто замикаються. Багато людей кажуть, що розчаровані через це”, – зазначила психологиня.

Мер міста Руслан Марцінків сказав, що міській владі важливо, щоб такі програми діяли у громаді.

“Ми бажаємо Центру гарної долі, гарної дороги. Цей рік ми будемо переживати великі стреси. Зважаючи на те, що у суспільстві є втома… Але зараз важливо, щоб всі ми, як ніколи об’єдналися навколо завдання – вистояти. Можливо цей рік буде найважчим роком протягом всіх десяти років війни. Важливо, як переживемо цей рік та важливо, щоб такі програми діяли”, – зазначив Марцінків.

Довідково: “Центри життєстійкості” – це проєкт Міністерства соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”. Вона ініційована Першою леді Оленою Зеленською. Та діє згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2023 р. № 1049 “Про реалізацію експериментального проекту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості”.

Читайте також: Марцінків анонсував початок роботи сільськогосподарського ринку у Микитинцях