У Франківську область доставили понад 36 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи – МОЗ

Автор: Соня Грейда

17 Jul, 2023 19:46

Поділитись публікацією
У Франківську область доставили понад 36 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи – МОЗ

В Франківську область доставили 34 490 доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи для проведення щеплень дітям, які пропустили вакцинацію. Ще 1 570 доз для забезпечення рутинної вакцинації. Вакцину доставили в рамках catch up кампанії вакцинації від кору.

Про Галку інформує МОЗ України.

В Україні стартувала національна кампанія щеплення від кору діток, які пропустили вакцинацію. Пункти щеплень та мобільні вакцинальні бригади проводитимуть виїзні сесії у таборах та у віддалених населених пунктах областей. 

«Особлива увага до дітей, які переїхали до інших областей: вони зможуть зробити щеплення та перевірити вакцинальний статус у лікарнях чи пунктах щеплень. У 2022 році обовʼязкове щеплення проти кору отримали лише 69% діток у віці 6 років. Щоб не допустити спалах кору, ці щеплення мають бути надолужені, а діти — довакциновані», — зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет від цієї хвороби. І цього краще досягти через вакцинацію, каже Кузін. Діти мають отримати два щеплення: в 1 рік та в 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше. 

Читайте також: Прикарпатцям радять, як полегшити свербіж при вітрянці