У Франківську обрали голову нового Апеляційного суду (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

02 Oct, 2018 11:04

У Франківську обрали голову нового Апеляційного суду (ФОТО)

У вівторок, 2 жовтня, в Івано-Франківському апеляційному суді проходять збори суддів. На зборах повинні обрати голову нового Івано-Франківського апеляційного суду, його заступників і секретарів судової палати.

Читайте також: Судова адміністрація говорить про мільярдні дефіцити, але хоче у власність будівлю правосуддя в Івано-Франківську

Як писала “Галка” раніше, згідно з Указом Президента Апеляційний суд Івано-Франківської області був ліквідований і утворився новий Івано-Франківський апеляційний суд. Це зумовило потребу в обранні нового голови.

Для проведення зборів та вибору голови Апеляційного суду потрібно щонайменше 10 суддів, наразі ж присутні – 15, інформує “Галка”.

На початку зборів суддя Андрій Малеєв зазначив, що закон не дозволяє обирати на посаду одного кандидата декілька разів поспіль і попросив, щоб судді обрали нового суддю, який ще не займав цю посаду.

“Якщо людина декілька разів підряд висуває свою кандидатуру, на це є певні підставити. Хочеться, щоб рівень довіри до суду виріс, а це перший крок”, – додав він.

Кандидатами на посаду голови суду стали Богдан Гриновецький, який був головою Апеляційного суду Івано-Франківської області, та Віталій Девляшевський.

Першим перед суддями виступив саме Богдан Гриновецький.

“Всі мої посади в старому суді мають бути забуті, бо зараз це зовсім нова установа”, – говорить Гриновецький.

Він додав, що є прихильником колективного розвитку суду та не прийматиме рішення без обговорення з суддями.

Суддя Віталій Девляшевський зазначив, що не хотів конкурувати з Гриновецьким.

“Зараз до суду дуже велика довіра, не хочеться втрачати прозорість, яка існує. Головне, щоб громадянам була зрозуміла наша робота. В жодній країні немає повної довіри до суддівських органів, але ми повинні поступово це змінювати”, – розповідає Девляшевський.

Опісля надали слово представникам громадськості. Зокрема активісти наголосили, що дуже важливо, обрати нових людей, аби вони розуміли, що треба розвиватись.

“Ми хочемо повного оновлення суду. Нового голову і секретарів судової палати”, – говорить активіст Андрій Філіпчук.

Після обговорення кандидатур, оголосили перерву, щоб лічильна комісія підготувала бюлетні для голосування.

У результаті таємного голосування головою суду став Богдан Гриновецький. За нього проголосували 13 суддів, за Девляшевського – 1, а не підтримали жодного – 0 суддів.

“Я радий кожному вашому голосу. Буду намагатися разом з вами працювати над покращенням роботи суду”, – прокоментував своє обрання Богдан Гриновецький.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry