У франківську патрульні спіймали двох водіїв під алкоголем, але в наркодиспансері сп’яніння не підтвердили

Автор: Турій Роман

15 Бер, 2019 15:35

У франківську патрульні спіймали двох водіїв під алкоголем, але в наркодиспансері сп’яніння не підтвердили

14 березня в обласний наркологічний диспансер в Івано-Франківську доставили двох водіїв, у яких перед цим пристрій “Драгер” зафіксував сп’яніння. 

Як стало відомо “Галці”, понад 0,2 проміле показав вимірювальний пристрій і в медзакладі. Незважаючи на це, черговий лікар не підтвердив факти сп’яніння у водіїв.

У прес-службі патрульної поліції підтвердили ці випадки і розповіли подробиці.

Зокрема на вулиці Микитинецькій у водія, який порушив ПДР, помітили ознаки сп’яніння. Тестер драгер на місці показав 0,44 проміле (при 0,2 допустимих). Пристрій в медзакладі зафіксував 0,23 проміле. Однак за висновком лікаря стану алкогольного сп’яніння у чоловіка не виявили.

Цього ж дня у водія, якого зупинили на вулиці Ушинського, драгер поліції показав результат 0,34 проміле. В ОНД пристрій зафіксував 0,28 проміле. Та черговий лікар сказав водію почекати 10 хвилин, прополокати рот і ще раз пройти тест. Після цього результат впав до 0,19 проміле.

“Галка” попросила прокоментувати ситуацію керівництво обласного наркодиспансеру. Заступниця головного лікаря Жанна Удовик каже, що якби висновки лікарів не були точнішими – то МВС і МОЗ не передбачили би можливість медогляду після тестів на “Драгері”.

“Конкретно про ці випадки не знаю, але якщо лікар не поставив сп’яніння, то точно були підстави. Якщо трохи більше, ніж 0,2 проміле, і нема ніякої клініки… Для людини зі 100 кг ваги від такої дози ніякого впливу абсолютно немає. Якщо до встановлення сп’яніння залучають не тільки патрульних, а медиків, це означає, що вони можуть фахово оцінити, визначити і діагностувати ситуацію”, – пояснила Удовик.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!