У Франківську переселенців вчать малювати писанки (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

28 Бер, 2015 08:46

Поділитись публікацією
У Франківську переселенців вчать малювати писанки (ФОТО)

Участь у майстер-класі з розпису великодніх яєць взяли приїжджі з Донбасу, які зараз мешкають у Франківську.

Вони вчилися з допомогою писачка і розтопленого воску наносити на шкаралупу традиційні орнаменти. Також прикрашали яйця написами “Слава Україні”.

“Вперше в житті малюю писанки, раніше ніколи цього не пробувала. Звичайно, вдома до Великодня ми фарбували яйця з допомогою лушпиння цибулі. А ще використовували такі спеціальні наклейки з малюнками – але це зовсім не те”, – сказала одна з жінок.

Навчання з писанкарства ініціювали Івано-Франківське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка та громадська організація “Українці Донбасу і Криму”, яку створили переселенці.

Це заняття мало благородну мету: писанки планують продати, а виручені кошти передати благодійній організації “Ти Ангел”, що опікується онкохворими дітьми. Наразі вже  розмалювали близько сотні  яєць. Взяти участь у такій благодійній акції можуть всі охочі до 3 квітня. 

Майстер-клас провели у Музеї мистецтв Прикарпаття. Там подібні навчання тривають з початку тижня. Як повідомила майстриня Іванна Равлюк, за цей час у них взяли участь 240 осіб. Зокрема, майстер-класи охоче відвідували школярі.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua