У Франківську під час змагань скороходів встановили рекорд України (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

25 Жов, 2021 19:39

Національний рекорд України. Три нормативи на чемпіонат світу. Чотири нормативи на чемпіонат Європи. Таким був чемпіонат України зі спортивної ходьби на 35 км та ювілейний міжнародний Кубок «Вечірній Івано-Франківськ».

24 жовтня в Івано-Франківську відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 35 кілометрів, командний чемпіонат України на дистанції 20 км та ювілейний XXV міжнародний Кубок «Вечірній Івано-Франківськ». Участь у змаганнях взяли 175 атлетів з 12 областей України, а також з Польщі, Литви, Латвії й Угорщини. До змагань залучили трьох міжнародних суддів, а отже, всі результати, показані на турнірі, зараховуються до офіційної міжнародної статистики. Про це повідомили в Департаменті молодіжної політики та спорту.

Надія Боровська й Інна Лосева дебютували на дистанції 35 кілометрів – і з першої спроби виконали нормативи для участі і в чемпіонаті Європи, і в чемпіонаті світу 2022 року. А Надія Боровська ще й встановила рекорд України. Її 2:51:59 год принесли їй друге місце. Швидше пройшла лише полька Катаржина Здзєбло (2:50:54 год). Третьою стала Тамара Гаврилюк, якій також підкорилися нормативи на чемпіонати світу і Європи (2:52:24 год). Лосева перетнула фінішну лінію четвертою (2:53:33 год).

Змагання серед чоловіків на дистанції 35 км з нормативом для участі в чемпіонаті Європи виграв Назар Коваленко (2:33:17 год). До нормативу на чемпіонат світу йому не вистачило лише 17 секунд. При цьому Коваленко більше, ніж на три хвилини випередив поляка Якуба Єлонека (2:36:59 год). Першу трійку замкнув Дмитро Собчук (2:41:04), фінішувавши у чотирьох секундах попереду Антона Радька.

Дистанцію 20 км виграли Сергій Світличний (1:25:56 год) та Аліна Білорус (1:45:07 год). На дистанції 10 км серед юніорок вкотре поза конкуренцією була Валерія Шоломіцька (47.10 хв). Серед юніорів переміг Микола Рущак (44:37 хв).

Скороходи розіграли нагороди як у змаганнях серед дорослих, так і в категоріях U23, U20, U18 i U16.