У Франківську під мелодії скрипки відкрили пам’ятну дошку видатному музиканту Олегу Ґереті (ФОТО)

Автор: Борис Марія

28 Sep, 2016 12:56

Поділитись публікацією
У Франківську під мелодії скрипки відкрили пам’ятну дошку видатному музиканту Олегу Ґереті (ФОТО)

В Івано-Франківську на вулиці Богдана Лепкого 28 вересня встановили пам’ятну дошку музиканту, громадському діячу Олегу  Ґереті.

Читайте також: Помер Олег Ґерета - художній керівник "Harmonia Nobile"

Він був одним із фундаторів прикарпатської скрипкової школи та художнім керівником академічного камерного оркестру “Harmonia Nobile”. Понад 30 років займався педагогічною діяльністю, очолював струнний відділ Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського.

Дошку під мелодії скрипки відкрили родичі музиканта. Священик окропив пам’ятку свяченою водою та прочитав молитву.

Дочка Олега  Ґерети зауважила, що він став тим, ким його знають, а саме свідомим патріотом, завдяки родині.

“Він мав людські якості, які тепер рідко зустрічаю. Його гумор, його доброта, посмішка. Дякую Богу, що я народилася в цій родині”, – сказала вона.

Мер міста Руслан Марцінків зазначив, що це 58 дошка, відкрита в рамках програми “Івано-Франківськ – місто героїв”. Вона покликана підкреслити значення праці непересічних людей, які мешкали та творили в обласному центрі, присвятивши своє життя певній сфері діяльності. Це лікарі, письменники, творчі особистості, бійці АТО.

“Пам’ять з роками забувається, а дошки допоможуть її зберегти. Перехожі зможуть прочитати інформацію про людей, які творять наше місто”, – прокоментував він.

“Пана Олега ми пам’ятаємо як людину з великої літери. Він керував оркестром, який відомий у цілому світі. Це свідчить про віддану працю”, – сказав начальник Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, подякував всім, хто причетний до сьогоднішньої події і закликав пам’ятати про своїх героїв.

Олег Ґерета – один із фундаторів Товариства української мови (нині товариство “Просвіта” імені Т.Шевченка) на НРУ на Івано-Франківщині. Музичний редактор книг Миколи Литвина “Пісні Волі” (1995 р.), Петра Ґерети “Не плач, Україно” (1996 р.) та інших. Автор музикознавчих та інших публікацій у пресі.

За відданість мистецтву нагороджений Почесним знаком “За відмінну працю” Міністерства культури України (1990 р.), медаллю “За подвижництво в культурі Прикарпаття” (2005 р.), “За заслуги перед Прикарпаттям” (2010), а також подякою за духовно просвітницьку місію у підтримці розвитку Української греко-католицької церкви на Волині, грамотою від Верховного Києво-Галицького Архієпископа Любомира Гузара.

Теги: