У Франківську під відкритим небом змайстрували пічку та готують в ній їжу (ФОТО)

Автор: Борис Марія

11 Чер, 2016 21:18

Поділитись публікацією
У Франківську під відкритим небом змайстрували пічку та готують в ній їжу (ФОТО)

На подвір’ї Палацу Потоцьких в рамках міжнародного міждисциплінарного фестивалю Porto Franko Gogol Fest мешканці та гості міста долучилися до майстрування пічки.

Майстер-клас провів експерт з екологічного будівництва Андрій Бобровицький.

“Пічку попросили виліпити, щоб був приклад чогось такого, що люди можуть зробити самі.Вона повноцінна, функціональна. Може використовуватись для випікання хліба, приготування іншої їжі. Тут вже готували сніданок, пекли картоплю”, – розповідає майстер.

Її змайстрували за два дні діти, жінки та чоловіки, які завітали на подвір’я палацу. Переважно це люди, які стикнулися із такою роботою вперше.

Пан Андрій сказав, що для цього не потрібно великих знань. При споруджені пічки використовували цеглу, глину, металеву сітку.

Навколо глиняної споруди збирається чимало зацікавлених. Аліна Стрижиченко, яка активно допомагала її майструвати, розповідає людям про старовинне слов’янське повір’я. Якщо пічку майстрам допомагали робити діти – чисті душі – то в комин можна загадати бажання. Якщо зробити це щиро, то воно обов’язково збудеться. Цим шансом скористалися вже три десятки людей.