У Франківську підприємці та Архієпархія УГКЦ спільно реалізують ініціативу «Лікування ран війни» (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

20 Чер, 2023 21:49

Поділитись публікацією
У Франківську підприємці та Архієпархія УГКЦ спільно реалізують ініціативу «Лікування ран війни» (ФОТО)

Архієпархія УГКЦ та небайдужі підприємці Прикарпаття започаткували благодійну акцію «Лікування ран війни». Бізнесмени жертвуватимуть знижку на свій товар чи послугу для військових та людей, які потребують допомоги. 

Підприємці та покупці спільно долучаються до перемоги, де ніхто не програє: підприємці жертвують націнку, а покупці — знижку, і роблять покупку в акційні дні. По завершенні акції пересилають націнку/знижку через довірених волонтерів для ЗСУ та всіх, хто попрохав про фінансову підтримку, пише Галка

“Я даю знижку, приміром, -10% на пральну машину, а люди мають змогу пожертвувати цю суму чи то на ЗСУ, чи переселенцям, чи постраждалим від затоплення Херсонщини… Але це має бути  підтверджений рахунок, а не братовий-татовий. Ми відстежуємо куди повертаємо ці гроші, це має бути адресна допомога тим, хто цього справді потребує. Нині не той час, щоб користатися! Ми зараз маємо максимально вкладатися в перемогу, бо коли настане перемога, то яка це буде “наша перемога”, якщо ми до того не долучилися?”, — каже підприємець Василь Леб’юк. 

Василь Лейбюк ініціював створення спеціального сайту, де люди публікуватимуть списки своїх потреб. Відтак підприємці, які хочуть залучити свій бізнес до даної благодійної ініціативи зможуть самостійно обрати на що спрямувати гроші: 

“Ми за прозорість. Я готовий допомагати, мені необхідно знати, що це справді допомога, а не афера. Всі заявки будуть перевіряти волонтерські організації, яким ми довіряємо”, — наголошує бізнесмен. 

Сайт складатиметься з двох частин. На одній сторінці можна переглянути меценатів, тобто перелік соціально відповідальних підприємств, які долучилися до акції «Лікування ран війни». А на другій частині сайту, власне, й будуть потреби, що поділятимуться на категорії: 

 • потреби ЗСУ
 • потреби переселенців
 • потреби сиріт
 • потреби постраждалих від підтоплення Каховської ГЕС 
 • на здоров’я
 • та інше

“Цей сайт має бути просунутий, передовий. Якщо, хто шукає собі, наприклад, ноутбук, то в інтернет-пошуку цій людині мусить першою траплятися фірма, яка знаходиться у благодійному товаристві. Це довгий і складний шлях, але у нас є ініціативні люди, й оскільки нас благословив митрополита, я впевнений, що нам все вдасться”, — каже отець Віталій Максимів.

 

Як взяти участь?

 1. Зайти на офіційний сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ (https://ugccif.org.ua/ або https://www.facebook.com/ugccif) та завантажити стандартне оголошення про акцію.
 2. Заповнити в оголошенні дату акції та суму знижки у цей день.
 3. Вивісити оголошення на видному місці своєї бізнес-локації.
 4. По завершенні акції, протягом 3-х днів, перерахувати суму націнки/знижки, наданої в обраний день на благодійність (підприємець самостійно обирає напрямок підтримки та конкретного бенефіціара допомоги).
 5. Просканувати QR-код на оголошенні, який заведе на спеціально створену групу в Телеграмі для формування звітності.
 6. У групі просимо внести наступні дані:
 • Назва юридичної особи чи ФОПа;
 • Сума акумульованих коштів;
 • Куди були спрямовані кошти;
 • Документи, які підтверджують перерахування допомоги (чеки, квитанції, розписки);
 • Контактний телефон власника бізнесу.
 1. Протягом 7-ми робочих днів з моменту завершення акції, Івано-Франківське Архієпархіальне управління опублікує результати даної ініціативи на офіційних Інтернет-ресурсах.

Читайте також: "Ми хочемо почути аргументи активістів": УГКЦ про майбутню зустріч щодо забудови озера (ОНОВЛЕНО)