У міськвиконкомі планують запровадити графіки для вивезення будівельного сміття, внести зміни до тарифу за послугу, рахувати відходи не в кубах, а в кілограмах.
Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку підготовлено проект рішення виконавчого комітету, повідомляє у прес-служба міськвиконкому. Документ повинен покращити вивіз твердих побутових відходів у Івано-Франківську.
Зокрема, хочуть змінити структуру тарифу на вивезення побутових відходів та виключено з неї послуги з вивезення ремонтних відходів.
Причиною цього є те, що, по-перше, ремонти проводяться мешканцями один раз на декілька років, а сплачувати вони повинні кожного місяця. По-друге, ремонтні відходи викидаються на звичайні контейнерні майданчики, створюючи стихійні сміттєзвалища. Також багато приватників, які надають у місті послуги з вивезення ремонтних відходів, відвозять їх не на полігон в село Рибне, а на звичайні майданчики. А потім перевізники змушені збирати їх і транспортувати на полігон.
Після виведення даної послуги з тарифу, мешканці не сплачуватимуть за їх вивезення, а оплата буде здійснюватись за заявочним принципом в момент вивезення. При цьому виносити ремонтні відходи на майданчики для сміття заборонять.
Також планується змінити систему та графіки вивезення великогабаритних відходів (старих меблів, техніки тощо). Для кожного району (лоту) чітко визначать два дні в місяць та години, коли мешканці зможуть винести такі відходи на контейнерний майданчик. У всі інші дні та години виносити їх на контейнерні майданчики буде суворо заборонено. При цьому збір даних відходів на спеціально створених 25-и майданчиках для великогабаритних відходів і надалі проводитимуть щоденно.
Крім того, хочуть переінакшити підхід до формування тарифу на вивезення побутових відходів. На сьогодні тарифи у Івано-Франківську розраховуються відповідно до норми, визначеної в метрах кубічних і яка становить 1,8 м куб. на одну особу в рік. Департамент пропонує визначити норму в кілограмах. Це дозволить вести точний облік вивезених та захоронених побутових відходів на полігоні.
Впродовж 2011-2013 рр. проводилася реалізація проекту «Покращення екологічної ситуації у місті Івано-Франківську та області шляхом запровадження технології екологічного збору та переробки твердих побутових відходів на основі досвіду Бая Маре (Румунія)».
В рамках Програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, що фінансувалася за рахунок коштів ЄС на Полігоні було встановлено вагове обладнання вартістю 166,0 тис. грн. та сонячні батареї – 18,900 тис. грн.
Останні півроку проводилося зважування кожної машини з метою визначення норми в кг. Завдяки такому рішенні КП «Полігон ТПВ» перейде на розрахунки з перевізниками виходячи з одиниці калькулювання у кілограмах. При цьому буде окремо встановлено тарифи на захоронення для ТПВ, великогабаритних відходів та ремонтних відходів.
У перспективі, для населення на вивезення побутових відходів встановлять плаваючий тариф, завдяки чому щомісяця буде проводитись коригування тарифу на фактичні обсяги вивезення.
Проект цих нововведень одразу після громадських слухань буде внесено на розгляд виконавчого комітету.