У Франківську попрощаються з пілотом ЗСУ, пластуном Андрієм Ткаченком

Автор: Андрій Макітра

10 Бер, 2024 17:31

Поділитись публікацією
У Франківську попрощаються з пілотом ЗСУ, пластуном Андрієм Ткаченком

8 березня, виконуючи бойове завдання у небі на Донеччині, загинув майор повітряних сил ЗСУ, пластун зі Самбора Андрій Ткаченко. Захисника поховають в Івано-Франківську, де чоловік проживав зі сім’єю.

Про це пише Галка з посиланням на допис сторінки “Самбірський Пласт”.

Андрій Ткаченко народився у Самборі 10 грудня 1990 року. У дитинстві захоплювався спортом, під час навчання відвідував драматичний гурток і комп’ютерну школу.

До Пласту вступив 22 жовтня 2002 р. Пластуном-прихильником став 7 лютого 2003 р. Ступінь пластуна-розвідувача здобув 19 липня 2006 р. Належав до гуртка «Орлани» 61-го куреня УПЮ ім. д-ра О. Тисовського. Обіймав посади в пластовому гуртку, курені та займався виховництвом.

Багато мандрував, таборував, брав участь в різноманітних пластових акціях. На летунському таборі «Чота крилатих» Андрій пройшов підготовчий курс із парапланеризму та захопився авіацією.

У 2008 р. став курсантом Національного Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Навчання успішно завершив у 2012 році.

Під час навчання неодноразово був відзначений подяками начальника університету. Перші самостійні польоти на літаку Л-39 здійснив у жовтні 2009 року. Був досвідченим у стрибках із парашутом.

Військову службу проходив в Івано-Франківську, в Харкові, відтак знову повернувся в Івано-Франківськ. З початком війни у 2014 році виконував бойові завдання під час АТО і ООС.

Після повномасштабного вторгнення росіян пілот-винищувач виконував бойові завдання на сході та півдні України. Майор Андрій Ткаченко загинув у небі Донеччини 8 березня 2024 року, виконуючи чергове бойове завдання.

“У смутку залишилися батьки, старший брат Віталій, дружина Леся і її батьки Євгеній та Галина Гудими, шестирічний син Марко та вся велика родина. Поховання відбудеться в Івано-Франківську, де загиблий проживав зі сім’єю. Про день і час повідомимо додатково. Вічна пам’ять і слава Герою, пластунові-військовику Андрію Ткаченку, який віддав життя в обороні України”, – написали у “Самбірському Пласті”.

Читайте також: Проліт винищувача у пам'ять: Франківська громада попрощалася з пілотом Андрієм Ткаченком (ФОТО, ВІДЕО)