У Франківську представили книжку «Переселенці. Люди, які не загубили себе» (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

02 Mar, 2016 18:48

Поділитись публікацією
У Франківську представили книжку «Переселенці. Люди, які не загубили себе» (ФОТО)

В Івано-Франківську 2 березня влаштували презентацію книжки «Переселенці. Люди, які не загубили себе». Під обкладинкою вміщені історії мешканців Криму і Донбасу, які покинули свої домівки, але знайшли себе на нових місцях.

Читайте також: Франківський правозахисник шукає партнерські організації у найпотужніших соціально-культурних осередках Німеччини

Упорядниця книжки Світлана Ославська розповіла, що видання складається з трьох розділів – Київ, Львів, Івано-Франківськ. У кожному вміщені інтерв’ю з переселенцями, які публікувалися в «Українській правді», «Інсайдері» та «Уфрі». Бесіди відображають перебіг подій в Україні, які відбувалися у час, коли записувалися інтерв’ю.

«Ці інтерв’ю – це зріз характерний для певного часу, – сказала Світлана Ославська. – Вони не дають повної картини того, що відбулося, але передають емоційний стан людини, яка давала інтерв’ю».

Один з героїв Книжки Ярослав Мінкін, який приїхав до Івано-Франківська з Луганська, розповів, що інтерв’ю для видання було для нього першою спробою саморефлексії. Він зауважив, що часто давав інтерв’ю у різних обставинах, але не міг передбачити, що розповідатиме свою історію як переселенець.

«Для мене події на Донбасі стали шансом для нових починань, для нового життя. Я знаю багатьох людей, які не могли реалізувати себе у Луганську, були приречені на життя там, – зауважив Мінкін. – Це велике досягнення для багатьох людей, який міг витягнути себе «за волосся» з цього болота».

Інший герой книжки Валерій Нужний вважає, що книжка може бути корисною і для переселенців, і для людей, яких не зачепила війна, і для тих, хто залишився на окупованій території.

«Прочитавшицю книгу можна зрозуміти, що сюди приїжджають люди, які приймають участь у соціальні активності, які не просять грошей, а самі стають на ноги та ще й допомагають іншим. – Це крок до порозуміння», –    розповів Валерій Нужний.