У Франківську представлять платівку SKOVORODANCE і говоритимуть про спадщину Сковороди

Автор: Іра Блаженко

14 Вер, 2024 09:14

Поділитись публікацією
У Франківську представлять платівку SKOVORODANCE і говоритимуть про спадщину Сковороди

15 вересня в рамках фестивалю “Харків (не)релокована культура” відбудеться незвичний захід – літературна дискусія в музично-вініловому форматі.

Її учасникам стануть директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук та Олена Рибка, заступниця головного редактора видавництва Vivat.

Відкрита зустріч буде присвячена старту публічних прослуховувань вінілової платівки SKOVORODANCE містами України. Всередині заходу спікери обговорять такі теми, як незламність українських міст, зокрема Харкова, який попри російську агресію продовжує мужньо відстоювати не тільки свої кордони, а й культурну спадщину, на яку посягає агресор. Зосередяться і на питанні актуалізації української філософсько-культурної спадщини, що стає опорою для ідентичності українців. А також підкреслять важливість ідей Григорія Сковороди, які несуть у собі сенси єднання, пошуку свого призначення, а також вміння бути щасливим попри життєві виклики.

SKOVORODANCE –  літературно-музична колаборація, яка переосмислює творчість визначного українського філософа та поета Григорія Сковороди, а саме його збірку “Сад божественних пісень”. Над її створенням працювали письменник і музикант Сергій Жадан, українсько-німецький музикант і діджей Юрій Гуржи та тернопільський мультиінструменталіст і звукорежисер Лесик Омодада, а також велика команда з понад 35 музикантів.

Проєкт ініціював Харківський літературний музей, який досліджує та популяризує українську літературно-історичну спадщину. Тож, це можна вважати таким собі «привітом»  від Харкова іншим українським містам, або навіть теплими обіймами, бо саме так відчувається наше спільне «разом». 

“Ще до повномасштабного вторгнення ми з Юрою Гуржи вирішили зробити «куражну» вечірку до 300-ліття Григорія Сковороди. Так, щоб відзначити ювілей філософа без офіційного пафосу. Але в 2022 році, коли влітку ми все ж почали думати, що ми можемо зробити в день народження Сковороди, стало важливим об’єднати усіх тих митців, активістів, які залишились у Харкові, або ж часто до нас приїжджали, підтримували в нашому спротиві росії. Тоді прийшло рішення створити музичний альбом, щоб нагадати про ідеї Сковороди – такі близькі та необхідні нам сьогодні. Коли іноземці запитують мене про українську ідентичність, я їм розповідаю про Сковороду – як він описував найважливіше для людей XVIII століття, що дивним чином не втратило актуальності до сьогодні”, – Тетяна Пилипчук.

Захід відбудеться 15 вересня в Urbanspace, вул. М. Грушевського, 19, початок 14:00, вхід вільний.

Як писала “Галка” раніше, в Івано-Франківську відбудеться мультижанровий фестиваль “Харків (не)релекована культура”.