У Франківську представники Литви і НАТО обговорили шляхи протидії гібридній війні
23 Лют, 2018 13:00
Сьогодні, 23 лютого, в ПНУ ім. В.Стефаника відбулася Міжнародна конференція «Глобальна і регіональна безпека в умовах гібридних війн».
Читайте також: «Раджу більше ходити пішки»: мер Франківська про непрацюючі світлофори під час відключень
На зустрічі присутні представники НАТО в Україні, почесні консули та посли Литовської Республіки, мер міста Руслан Марцінків, викладачі ПНУ ім. В.Стефаника та їх колеги з інших навчальних закладів України.
«Гібридна війна розпочалася вже давно і ведеться в усіх країнах та на всіх континентах», – каже Руслан Марцінків.
Також мер міста звернув увагу на схожість історії України та Литви і висловив надію на продовження спільної плідної праці.
На конференції торкнулися питань характеристики та суті гібридної війни, особливості війн минулого і сучасності, ролі та діяльності НАТО в контексті гібридних загроз. Крім того, учасники звернули увагу на перспективи співпраці України і НАТО, інформує «Галка».
«У НАТО вступає не лише армія, але й уся країна, тому дуже важлива підтримка українського населення», – сказав Аудріус Скайстіс, член центральної ради Спілки Литовських Стрільців.
Олег Білоус, кандидат політичних наук та директор наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО, розповів, що учасники конференції ставлять перед собою завдання обговорити ті проблеми, які виникли в Україні за останні роки, та дати адекватну відповідь щодо варіантів їх вирішення.
«Зараз ми залучаємо різних експертів та науковців належно і ефективно зреагувати на ті виклики, які маємо в державі, оскільки гібридні війни передбачають не лише збройний конфлікт, а й маніпуляцію свідомістю людей, обробку людської психіки», – зазначає пан Олег.
Крім того, на конференції обговорили можливості психологічної протидії гібридній війні.
«В умовах постійного конфлікту ми живемо в страху та у станах, які не дають можливості бути впевненими в майбутньому, а це може призвести до втрати життєвої перспективи», – каже кандидат психологічних наук Сергій Курилюк.
Пан Сергій додає, що треба ставити перед собою певну ціль, іти до мети, комунікувати одне з одним та підтримувати одне одного. За його словами, це допоможе боротися з негативним впливом на свідомість кожної особи.