У Франківську презентували новий масштабний проєкт з розвитку інновацій (ФОТО)
23 Лис, 2021 14:57
Iвано-Франківськ має амбіцію стати центром інновацій. Масштабний проєкт «Розбудова екосистеми інновацій Івано-Франківська». презентували сьогодні представники виконавчого комітету Iвано-Франківської міської ради разом з партнерами – платформою Тепле Miсто, Інноваційним центром Промприлад.Реновація та агенцією економічного розвитку РPV Knowledge Networks (Львів).
Читайте також: На Вовчинецькому пагорбі висічуть кількаметрові голови мерів Івано-Франківська (ПРОЄКТ)
За два роки в Івано-Франківській теритоpiальній громаді планують створити єдину екосистему для розвитку інновацій та інноваційних стартапів, пише Галка.
Проєкт «Розбудова екосистеми інновацій Iвано-Франківська» передбачає освітні заходи, розробку методології для розвитку інноваційних ідей та перетворення їх у бізнеси, а також-облаштування великої відкритої майстерні (мейкерспейсу), як фізичного майданчика для втілення цих ідей.
«Iвано-Франківськ має амбіцію стати центром інновацій. Ми хочемо бачити нові ідеї та успішні бізнеси у нашій громаді. Результатом цього проєкту стане створення та затвердження дієвої інновації, яку ми імплементуємо в нову Стратегію розвитку Івано-Франківської та ефективної муніципальної Програми підтримки. Це дуже хороша ідея, бо раніше ми шукали інвесторів через показник «дешева робоча сила», але в нас у місті є науковці, свої виробництва і я власне дякую тій команді, яка створила цю ідею. Тепер ми можемо боротися за розум, бути центром іновацій і дати людям можливість розвиватись. Це дуже класно для нашого міста. Ми однозначно підтримуємо даний проєкт, адже він дає можливість комплексно підтримувати тих, хто має ідеї, стартапи і прагне розвиватись»,- розповів заступник міського голови Петро Шкутяк.
За словами координаторки проєкту Ксенії Семенової, головна мета – не просто залучити інноваційні ідеї, а сприяти їх «зростанню» та перетворенню в інноваційні бізнеси саме в Iвано-Франківську.
«Цей проєкт допомагає зрозуміти, що таке інновації, отримати потрібні знання та методики для втілення власних ідей, а також надає місце та обладнання для їх реалізації. Загальний бюджет проєкту близько 17 мільйонів гривень, 8 млн виділили- з державного бюджету, ще 4 млн- міська рада. Проєкт триватиме 2 роки. За цей час в майстерню Промприладу куплять обладнання для деревообробки. Загалом в планах розширити перелік обладнання», -розповідає Ксенія Семенова.
Володимир Воробей, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks (Львів) каже, що Франківськ має потенціал.
«Тут є величезний пласт підприємців, які створюють свої бізнеси, є університети. Я сподіваюсь ми вийдемо на особливу «Франківську» модель. Ваше місто класне через те, що є традиції університету нафти й газу, багаж знань, що потрібні для різних цілей, також розташування Прикарпаття – це глибокі традиції лісової галузі, деревина – чудовий матеріал з яким можна працювати, є креативні індустрії, ІТ сектор», – каже Воробей.
На цьому етапі створюється міжсекторальна робоча група, яка включає представників різних департаментів виконавчого комітету міської ради, представників бізнесу, громадського сектору та зацікавлених містян.
У 2022 році запланована низка освітніх активностей, дослідження, програма відкритих подій, а також масштабна перебудова мейкерспейсу.
Проєкт реалізується в рамках програми «Підтримка реriональної політики за територій України, України» Міністерства розвитку громад та за співфінансування Івано-Франківської міської ради.