У Франківську презентують лялькову виставу про силу добра «Маленька Фея» (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

30 Тра, 2024 14:10

Поділитись публікацією
У Франківську презентують лялькову виставу про силу добра «Маленька Фея» (ФОТО)

30 травня в Івано-Франківському театрі ляльок влаштували допрем‘єрний показ вистави «Маленька фея» за мотивами казки Ворміла Рабадана.

Режисерка-постановниця Галина Савчин розповіла «Галці», що в центрі сюжету перебуває вічна боротьба добра і зла, а деякі паралелі перегукуються з сучасною українською реальністю.

Через виставу творча команда намагається донести дітям, що якими складними не були б обставити, світло неодмінно переможе темряву, але для цього потрібно постаратися:

«Довкола є багато зла, яке постійно переслідує нас у житті. І цією казкою ми показуємо дітям, що зло потрібно перебивати добром. Там є злий чаклун Тьхути, який хоче знищити все: йому не подобається, що хтось працює, гарно ставиться до людей, відроджує ліс. Не будемо прямо порівнювати з тим, що зараз робить росія у нас в країні, але з дечим воно перегукується. Отож є герой Горан і він допомагає Феї здолати чаклуна, перетворивши його на пенька»,  — каже Галина Савчин.

Аби привернути увагу малечі, режисерка використовувала проєкції, музику, тіні та кольорове освітлення:

«У нас яскрава та приємна для зору гамма»,  — додає Савчин.

Акторка Марина Панас, яка виконує роль Маленької Феї, зазначає, що в певний момент її героїня потрапить у тенета до чаклуна, але не здасться та буде боротися, щоб звільнитися. На її думку, це і є головна ідея казки: неприємності трапляється, проте всім нам варто вірити в краще:

«Чаклун заковує її в ланцюги, вона втрачає свої крильця і магічні здібності. Тому протягом вистави Фея намагається повернути собі сили та свободу. Вона прагне жити у своєму казковому світі зі своїми друзями. Ця героїня  — саме втілення добра»,  — говорить Марина Панас.

Прем‘єрні покази вистави «Маленька Фея» в Івано-Франківському театрі ляльок будуть:

  •  31 травня о 16:00
  • 1 червня о 12:00
  • 2 червня о 12:00 та 14:00

Вартість квитків  — 120 гривень.