У Франківську презентували документальний фільм про Небесну сотню Прикарпаття (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

07 Кві, 2015 14:53

Поділитись публікацією
У Франківську презентували документальний фільм про Небесну сотню Прикарпаття (ФОТО)

У Прикарпатському університеті відбулася презентація перших двох серій документального фільму із циклу “Небесна Сотня Прикарпаття”. Це – “Розстріляна Весна” та “Героєві Небесної Сотні Романові Гурику присвячується”.

Над створенням стрічок працювала студія документального кіно Мирослава Бойчука. Він повідомив, що має намір створити всього вісім фільмів. По одному про кожного із загиблих на Майдані прикарпатців.

«Основою першого фільму стали відео подій, яке я робив в Івано-Франківську, а також записи прямих трансляцій з телебачення», – повідомив Мирослав Бойчук.

“Розстріляна Весна” розповідає про події в лютому на Інститутській. Друга стрічка – про наймолодшого прикарпатця з Небесної сотні Романа Гурика. У фільмі вперше показано унікальні кадри з його дитинства.

“Ми надавали Мирославу всі наші домашні архіви, – сказала   Ірина Гурик, матір Романа. – Дуже приємно,  що люди цікавляться, люди пам’ятають. Пам’ять – це найважливіше на сьогоднішній момент”.

Також у документальних серіях використані оригінальні пісні – “Небесна Сотня України” у виконанні Василя Михайловича, “Ой Романе, Романочку” у виконанні гурту “Будьмо”(музика Володимира Домшинського, аранжування Романа Калина. Записано на студії “Дзвони”) та “Небесній Сотні низько я вклонюся”.Одну з пісень на презентації у Прикарпатському університеті виконав хор “Media Nota” Івано-Франківської спілки журналістів.

Галина Михайлишин, проректор з наукової роботи, повідомила, що Прикарпатський підтримує всі заходи, присвячені тим студентам, які підносять честь університету. Навчальний заклад підтримав створення фільму десятьма тисячами гривень. Також Галина Михайлишин сказала, що студенти Інституту мистецтв працюють над створенням власних документальних стрічок про революційні події.