У Франківську презентували фільм “Таємний щоденник Симона Петлюри” (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

31 Сер, 2018 18:00

У Франківську презентували фільм “Таємний щоденник Симона Петлюри” (ФОТО)

Сьогодні, 31 серпня, у кінотеатрі “Люмєр” відбулась зустріч з творчою групою та презентація фільму “Таємний щоденник Симона Петлюри”.

Читайте також: "Бачимо, що гральні автомати знову починають працювати", - мер Івано-Франківська

Режисер, продюсер стрічки Олесь Янчук розповів, що ідея фільму виникла ще 10 років тому.

“Я впевнений, що мої ідеї породжують нові проекти. Коли попередній фільм номінували на Канському фестивалі, я побував у Парижі. Там побачив місце, (ресторан) де Симон Петлюра помер від кулі – відчув ту енергетику. Через півроку, знову запросили у Париж і я знову пішов на ту ж вулицю. Я зрозумів, що ця тема, ця енергія, вона переслідує мене. Захотілося зробити про це фільм”

Після цього довелось перечитали безліч літератури, а написання сценарію тривало 6 років.

«Цей фільм для усіх, включно для молоді. Адже хто не знає свого минулого – не цінуватиме майбутнього. Мої друзі, кажуть, що цей фільм дуже актуальний, адже минуле циклічне».

Розповів про стрічку сценарист Михайло Шаєвич:

«Олесь у своїх фільмах висвітлює білі плями, які для всіх терра-інкогніто. Багато людей, не хотіли аби ми займались цією темою, адже постать Симона Петлюри дуже заплямована. Маємо надію, що цей фільм змінить думку про цю людину, яка віддала життя за незалежність України».

Міський голова Руслан Марцінків подякував режисерові, за те, що презентували фільм саме у Івано-Франківську.

«Нам приємно, адже ви – як легенда для українців. Адже на ваших фільмах “виховалось” ціле покоління. Хочу додати, що найкраща підтримка українського кіно – переповнені кінозали».

 

Довідка: Симон Петлюра – український державний, військовий і політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. У 1917 році він був генеральним секретарем із військових справ Української Центральної Ради, у 1918-му – головним отаманом військ Української Народної Республіки, у 1919-1920 роках – головою Директорії УНР.

Фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» є переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно і виробляється Національною кіностудією художніх фільмів ім. Олександра Довженка. Режисером і продюсером картини є Олесь Янчук. Сценарій стрічки створювався впродовж двох років Михайлом Шаєвичем, Олександром Шевченком та Олесем Янчуком.

Основою фільму є вигаданий сценаристами «щоденник», а не реальні історичні документи та праці Петлюри. Від самого анонсу стрічка зазнала критика з боку реконструкторів. Втім, як визнавали самі «творці», зокрема сценарист Шаєвич, метою фільму, знятого за гроші українців, був не історичний фільм, а авторська інтерпретація. «Задум повернути у правильне русло напрямок думок людей, які звикли думати, що Петлюра — розбійник, антисеміт, бандит».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...