У Франківську презентували книжку “Знайомий з Котора” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

14 Mar, 2015 17:44

Поділитись публікацією
У Франківську презентували книжку “Знайомий з Котора” (ФОТО)

Франківцям представили збірку малої прози відомої польської письменниці Галини Посвятовської  під назвою “Знайомий з Котора”. Українською її переклав журналіст Володимир Гарматюк. Презентація відбулася 14 березня у Центрі польської культури та європейського діалогу. 

До збірки увійшли оповідання “Знайомий з Котора”, в якому розказується про божевільне кохання, “Блакитний птах” та есей “Американський записник”. На обкладинці  – картина російської художниці Ірини Романовської.

Книжку “Знайомий з Котора” видали за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Львові. На презентації виступив  консул Яцек Жур. Він сказав, що Галина Посвятовська є винятковою постаттю в польській літературі, тож дуже втішно, що з її текстами зможуть познайомитися українці.

Польський консул розповів, що Галина Посвятовська страждала на хворобу серця і прожила 32 роки. Однак за короткі десять років творчості, у такому молодому віці, їй вдалося продемонструвати виняткове бачення світу.

“Її творчість дуже глибока, просякнута філософією. А також терпінням, яке було властивим життю Галини Посвятовської, – зауважив Яцек Жур. –  Тема смерті переплітається з темою життя і любові у її творчості”.

На презентації Володимир Гарматюк зачитав уривки зі “Знайомого з Котора”, а також поезії Посвятовської. Інша книжка цієї польської авторки у його перекладі “Розповідь для друга” вийшла на початку 2013 року.

“Тексти Галини Посвятовської будуть цікаві для будь-якої людини, яка вміє відчувати”, – зазначив Володимир Гарматюк.

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua