У Франківську презентували підручник, який навчить протидіяти торгівлі людьми

Автор: Турій Роман

03 Jun, 2014 10:20

Поділитись публікацією
У Франківську презентували підручник, який навчить протидіяти торгівлі людьми

У благодійному фонді «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» презентували  навчально-методичного посібника «Сучасні технології у роботі з протидії торгівлі людьми». Цей підручник розповсюдили у всіх бібліотеках Івано-Франківської області та по території України.

Читайте також: Франківців просять поділитися світлинами старовинних дверей Ратуші

Підручник презентували у рамках круглого столу, під час якого соціальні працівники Карітасу та педагоги зі шкіл та інтернатів області обговорювали застосування сучасних технологій роботи у превентивній діяльності з протидії рабства серед учнів та студентів, ділилися своїм досвідом та висловлювали побажання щодо подальшої співпраці.

Книга складається з трьох частин. У першій, теоретичній,  подається визначення торгівлі людьми, розповідається про її види, причини виникнення та наслідки. Другий розділ описує сучасні арт-технології – ефективні форми соціальної роботи щодо попередження торгівлі людьми. Зокрема, розповідається про техніки колажів, відеороликів, фоторепортажів, соціальної реклами, ток-шоу, форум-театру та ігрових технологій тощо.

«Ми неодноразово випробовували ці технології на практиці і знаємо, що вони є надзвичайно цікавими для дітей та молоді і розвивають їхнє креативне мислення. В цьому посібнику ми зібрали найцікавіші методи роботи, які є інтерактивними та не дадуть дітям нудьгувати», – зазначила соціальний працівник Карітасу Оксана Куімова.

У третьому розділі підручника педагоги знайдуть матеріали різноманітних евент-технологій.

«Готуючи цей посібник, ми намагалися систематизувати весь досвід у роботі з протидії торгівлі. Тут подано не лише досвід Карітасу, а й цікаві техніки, які використовують організації, що працюють з цією проблемою в Україні та Європі, – розповіла Наталія Козакевич, виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».  – Наше основне завдання – перетворити дитину з пасивного слухача інформації в активного учасника заходу, адже просто слухати  – дітям нудно. Підручник пройшов апробацію в Міністерстві освіти та науки України і рекомендований як навчально-методичний посібник».