У Франківську презентували єдиний читацький квиток для всіх бібліотек міста (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

24 Jun, 2015 15:30

Поділитись публікацією
У Франківську презентували єдиний читацький квиток для всіх бібліотек міста (ФОТО)

У Центральній бібліотеці Івано-Франківська 24 червня відбулася презентація єдиного електронного читацького квитка. Він дозволяє користуватися послугами всіх бібліотек-філій міста. 

На презентації Дмитро Ткачівський, системний адміністратор бібліотеки, розповів, що квиток  у перспективі усуне потребу окремо реєструватися у кожній філії.

Також  запроваджується уніфікація бази читачів – вона вміщуватиметься на одній флешці, а не на великих площах приміщень. Крім того, відбудеться скорочення часу обслуговування читачів.

В базі книжок читач зможе пошукати потрібну книжку і дізнатися, в якій філії її можна позичити.

До того ж, планується, що на централізованому сервері бібліотеки зберігатимуть електронні книжки, які можна буде безкоштовно завантажити на свій телефон чи планшет. Вже зараз на сервері є близько тисячі книжок, всі захищені авторським правом.

Перевага перед книжковими сайтами Інтернету у тому, що видання вже погруповані бібліотечними фахівцями і потрібні книжки можна буде знайти швидше.

Ганна Медвідь, директорка централізованої міської бібліотеки, сказала, що  за останні роки бібліотеки змінили форму і зміст роботи. Змінилася технічна база, програмне забезпечення, з’явився безкоштовний wi-fi. Це робить бібліотеки більш доступними для громади міста.

“Паперова рутинна праця відходить у минуле. Ми не відмовляємося від неї, але єдина електронна база користувачів суттєво полегшить працю”,  – сказала Ганна Медвідь.

Перша тисяча франківців, які виготовлятимуть читацький, отримають його безкоштовно. Поки що оформити його можна у Центральній бібліотеці на вулиці Пилипа Орлика,5.

“Читацький квиток – це дуже гарно, але важливо, щоб люди хотіли користуватися цими книгами”, – зауважив заступник міського голови Михайло Верес.

В свою чергу голова депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту Оксана Савчук вже чекає можливості реалізовувати з колегами ідею соціальної реклами Єдиного читацького квитка в місті. Вона вважає це прогресом, другим диханням бібліотек.

“Ми всі будемо далі розвивати цей читацький квиток. Ідеї, як це робити, уже є. Є системний підхід до розвитку бібліотек і цей процес триває вже 5 років. Ми почали з того , що кожного року почали капітально ремонтувати якусь бібліотеку – на вул. Короля Данила, Пилипа Орлика, Карпатській. Щодо Єдиного читацького квитка, то ці творчі процеси ініціювали бібліотекарі – вони самі беруть участь міжнародних конкурсах, їх виграють. Наше завдання – допомагати їм технічно розвиватися. Також, кошти постійно закладаються на придбання нової літератури й нової техніки”, – зазначила Оксана Савчук.