У Франківську презентували архітектурні проєкти, які заохочуватимуть мандрувати Бойківщиною (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Іра Блаженко

24 Кві, 2024 21:40

Поділитись публікацією
У Франківську презентували архітектурні проєкти, які заохочуватимуть мандрувати Бойківщиною (ФОТО, ВІДЕО)

24 квітня в Івано-Франківську презентували студентські архітектурні проєкти у рамках ініціативи “Бойківські Карпати”, метою якої – збільшення туристичної привабливості регіону.

Читайте також: На Франківщині зріс туристичний збір майже на 10 мільйонів гривень

Про це пише “Галка” з місця події.

На волонтерських засадах студенти створювали проєкти розвитку території, які потенційно можуть бути туристичним магнітом східної Бойківщини. Начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Передерко розповідає, що на початку створення проєкту “Бойківські Карпати” ініціатив було більше, та до фінішу дійшли два проєкти. Наразі про реалізацію не йдеться, вони на етапі планування.

“Ці проєкти мають приваблювати туристів. Щоб це не були транзитні відвідувачі, які їдуть через Долинщину та Болехівщину на Закарпаття чи Львівщину, а щоб вони залишались й проводили активно час. Це потенційно інвестиційні проєкти, які можуть бути реалізовані. Поки іде війна, всі ресурси громад мають спрямовуватися на армію, але про стратегічний розвиток місцевої території треба думати вже зараз. Бо коли ми будемо шукати інвесторів, треба не на пальцях показувати наші мрії, а пропонувати конкретні об’єкти”, – каже Віталій Передерко.

До створення проєкту залучали студентів Університету Короля Данила. Проєкт трансформації вузькоколійного депо в селищі Брошнів-Осада в музей-скансен та інтерактивний рекреаційно-відпочинковий центр спадщини підготував студент Олег Василів. Він передбачає створення станції депо та музею.

Другий проєкт про створення зони відпочинку – історико-культурний парк “Замкова гора” у місті Долина. Впродовж 2017-2019 року на Замковій горі проводилися археологічні розвідки, за результатами яких довели унікальну цієї місцевості. Своїм проєктом студент Сергій Тимчишин пропонує музеєфікувати залишки муру, які були досліджені під час розкопок, відтворити вежі на їх попередніх місцях. 

Архітектор та науковий керівник проєктів Андрій Савчук розповідає, що дані проєкти є дипломними роботами студентів, які є концептуальними.

“Ми бачимо, що у нас зріс внутрішній туризм, тому створення таких туристичних магнітів є актуальним. Об’єктів, які можна розвивати, є дуже багато. Станом на сьогодні ми не проговорювали приблизний бюджет, оскільки це концепція”, – каже Андрій Савчук. 

Раніше “Галка” писала про те, що вдалося реалізувати впродовж проєкту “Бойківські Карпати”.