У Франківську презентували біографічний фільм «Інший Франко», де знімалися франківські акторки

Автор: Соня Грейда

08 Лют, 2024 18:42

Поділитись публікацією
У Франківську презентували біографічний фільм «Інший Франко», де знімалися франківські акторки

8 січня в Івано-Франківську презентували фільму «Інший Франко». У ньому зіграли франківські акторки Надія Левченко та Ліля Абрамʼюк.

Читайте також: “Тиха історія про велику трагедію”, – франківська акторка Надія Левченко про фільм “Інший Франко”

Про це пише “Галка” з місця премʼєрного показу.

Фільм розповідає про біографію Петра Франка. Він був одним із засновників організації «Пласт», льотчиком, засновником авіації в Галицькій армії, науковцем, який мав 36 наукових патентів на винаходи та депутатом Верховної Ради УРСР.

«Знімали фільм ще у 2019 році, але прем’єру відтягнули спочатку через коронавірус, потім через повномасштабне вторгнення. Але от прийшов час, бо тема й надалі актуальна. Ця історія – ще один пазл трагічного минулого нашої країни показаний через призму родини сина «каменяра» – Петра Франка», – ділиться франківська акторка Надія Левченко, яка зіграла роль дружини Петра, Ольги.

За сюжетом — червень 1941 року, в маєтку Франків у Львові — несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка — Андрій Грищук. Вони разом стояли біля витоків скаутської організації «Пласт», вони боролись за кохання однієї жінки, два військові льотчики, вони рятувались з палаючого літака, вибирались із полону, в радянському Харкові не дали загинути від Голоду дітям. Тепер світ — у вогні Другої світової. Хто і яку роль зіграє в історії? Це історія дружби, суперництва і кохання.

У прокат по всій Україні біографічна драма вийшла 8 лютого.