У Франківську презентували мініфільм про полеглого воїна Андрія Бойка (ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

26 May, 2023 08:24

Поділитись публікацією
У Франківську презентували мініфільм про полеглого воїна Андрія Бойка (ВІДЕО)

ТРК “Вежа” створила мініфільм на основі тексту роздумів, дописів у фейсбуці Андрія Бойка, колишнього головного оператора телеканалу, який загинув в лавах ЗСУ біля Гуляйполя.

Читайте також: Очільник ДП "Дороги Прикарпаття" отримав найвищу нагороду Франківщини (ФОТОФАКТ)

Нагадаємо, триває збір підписів до петиції Про присвоєння йому звання Героя України (посмертно).

Бойко Андрій,
син Мирослава Бойка та Ірини Андрейців,
(5.10.1996, м. Івано-Франківськ – 6.04.2023, поблизу м. Гуляйполе, Запорізької обл.)

Онук вояка першої української дивізії «Галичина». Спершу навчався у міській школі № 7, а згодом з 2011 по 2014 р. в Івано-Франківському фізико-технічному ліцеї. Улюбленим предметом була Історія України.

Вищу освіту здобув в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Далі навчався на аспірантурі в університеті ім. Короля Данила.

З 2017 р. працював оператором в ТРК «Вежа». Здійснював зйомку та монтаж телесюжетів до випусків місцевих новин. Створював авторські телепрограми та YouTube проєкти. Невдовзі став головним оператором.

Відтак зареєструвався підприємцем. В 2018 р. спільно з командою однодумців заснував компанію “Lampa group”, яку згодом було перейменовано в «YANG.agency». Компанія під керівництвом Андрія створювала відеоконтент, зокрема соціальні та рекламні ролики, телепрограми, а також здійснювала SMM супровід різних підприємств та брендів.

Активний у громадському житті. Випускник «Школи лідерів». З 2018 р. приєднався до «Народного Руху України». Очолив «Молодий рух» в Івано-Франківську. Належав до молодіжної групи «Голоси Слова» при УГКЦ. Захоплювався історією. Вів та пропагував тверезий спосіб життя.

З початку повномасштабного російського вторгнення не зважаючи на те, що здобував ще освіту і міг уникнути мобілізації вирішив зголоситися до оборони України. Отримав позивний «Аташе».

Брав участь у боях в Запорізькій області, як молодший сержант 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади Територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Мав посаду командира 3 відділення. Отримував контузію, внаслідок чого згодом проходив лікування та реабілітацію. Після чого знову повернувся на фронт.

Загинув з побратимом 6 квітня близько 15:30 год під час виконання бойового завдання внаслідок ворожого обстрілу поблизу м. Гуляйполе Запорізької області.

Підтримати петицію Про присвоєння звання Героя України (посмертно) загиблому військовослужбовцю ЗСУ Бойку Андрію Мирославовичу можна ЗА ПОСИЛАННЯМ.