У Франківську презентували виставку одного з найдавніших польських музеїв зі Львова (ФОТО)
14 Вер, 2023 16:09
В Івано-Франківську 14 вересня презентували виставку музею, який святкує свій 200-літній ювілей та є одним із найстаріших польських музеїв та одною з перших установ такого типу у Львові.
Відкриття пленерної виставки “Музей з любові до мистецтва і країни” відбувся у «Просторі Інноваційних Креацій «Палац» в Івано-Франківську, пише “Галка” з місця події.
Виставка переїхала до Івано-Франківська зі Львова, де вона експонувалась впродовж двох місяців на огорожі бібліотеки ім.Стефаника та Палацу Потоцьких.
Її створили з нагоди 200-річчя існування музею і розпочала ювілейний рік, присвячений заснуванню цієї найстарішої музейної установи Львова.
Представники з Польщі пояснили, що Музей Любомирських був заснований у Львові в 1823 році, а після 1945 року його колекції були поступово відновлені у Вроцлаві як частина Оссолінеуму, після спроб знищення радянською владою.
“Незабаром він отримає власне приміщення у центрі Вроцлава. Виставка ближче знайомить з бурхливою історією установи та її багатими і надзвичайно різноманітними колекціями, які становлять польську та європейську культурну спадщину”, – зазначили організатори виставки.
Зокрема, з лекцією на тему «Доля Оссолінеуму як дзеркало історії Польщі ХІХ-ХХ ст.» виступив директор Національного інституту ім. Оссолінських (Вроцлав, Польща) доктор Лукаш Камінський. Він зазначив, що саме зараз Музей князів Любомирських святкує свій 200-літній ювілей. Це один із найстаріших польських музеїв та одна з перших установ такого типу у Львові.
“Це музей, який мав важку історію, є для нас, поляків, великим символом. Презентуємо у Франківську нові експонати, нову колекцію та новий будинок, який скоро добудують у Вроцлаві”, – розповів доктор Лукаш Камінський.
За словами директора КП “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимира Гайдара, зараз актуально проводити таку виставку, адже Польща також допомагає Україні у культурному напрямку.
“Зараз однозначно актуально проводити культурно-мистецькі заходи. Культурна складова – це величезний пласт, той, який підтримує тил і той, який підтримує дух наших бійців на фронті. Якщо ми не будемо тримати тил у культурно-мистецькі складовій, то дуже важко буде розуміти заради чого ми воюємо безпосередньо на фронті”, – розповів Володимир Гайдар.
Читайте також: У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких (ФОТО)