У Франківську провели семінар про права і можливості людей з інвалідністю в судах та адмінбудівлях

Автор: Турій Роман

13 Лип, 2017 17:15

Поділитись публікацією
У Франківську провели семінар про права і можливості людей з інвалідністю в судах та адмінбудівлях

13 липня в громадському просторі “Гармонія”, що на Молодіжній 54, відбувся семінар-тренінг щодо дотримання прав людей з інвалідністю під час надання адміністративних та судових послуг.

Читайте також: "Дивись серцем". У Франківську обговорили проблеми незрячих людей (ФОТО)

“Згідно статистики Eurostat, в Україні мешкає 6% людей з інвалідністю, а це майже три мільйони громадян, і тільки 530 тисяч працевлаштовані,” – розпочав Микола Макар, представник ГО “Слід”, додаючи: ” Нас позиціонують як героїв або людей нижчої касти.”

Під час зібрання перевірили технологію сповіщення служби 102, котру ввели для інформування відповідних органів людьми з вадами слуху, відправивши SMS з текстом: “Перевірка, відзвоніться.” Але через помилку в сервісі, повідомлення не змогли надіслати.

Марія Гогільчин, представник ГО “Біла тростина”, розповіла про відношення сліпих людей до судів:

“Незрячі не звертаються до суду, бо не мають до них довіри. Вони вважають, що виграє справу той, хто є вищий за статусом або матеріальним становищем.”

Також вона дала поради щодо спілкування і надання адмінпослуг: “Варто представлятися при кожній новій зустрічі. Якщо незряча людина при супроводі, то говорити треба саме з цією особою, а не її представником.” Правила класичного етикету тут не завжди діють, додає Марія, – “потрібно зробити так, щоб людина взяла Вас під руку, і йти вперед.”
Згадували й про міський суд, де, за словами присутніх, встановлений надто високий для людей-візочників стіл для подачі документів, пише Галка.
Прикладами з власного досвіду поділилася Людмила Безусова-Попович, прес-секретар апеляційного суду Івано-Франківської області.

“У Франкфурті в аеропорті люди з інвалідністю абсолютно нормально подорожують. Чому у нас не так? Біда в тому, що ми не говоримо про проблеми в комунікації.”

Про комунікаційні можливості в Telegram розповіла  омбудсменка Франківщини  Лілія Зеленко: “Є група “130”, де можна повідомити про правопорушення, такі як нетверезість водія.”

Щодо необхідності схожих зборів висловився Ігор Андрієчко, заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області:

“Потрібно збиратись і проводити подібні лекції. Адвокатів теж потрібно залучати до подібних заходів, бо вони є безпосередніми учасниками справ.”

Текст: Адріан Михальчук