У Франківську радилися, як відновлювати економіку на звільнених територіях (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

22 Sep, 2023 10:20

Поділитись публікацією
У Франківську радилися, як відновлювати економіку на звільнених територіях (ФОТО)

Команда громадської організації «Розвиток бізнес сектору України» розпочала реалізацію проєкту з «Відновлення економіки на звільнених територіях».

Проєкт передбачає навчання, спілкування та обмін досвідом між підприємцями та охопить прифронтові регіони України – Чернігівську, Сумську, Донецьку, Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську області.

Про це пише Галка з місця події в Івано-Франківську, де 21 вересня провели (офлайн та онлайн) круглий стіл на тему “Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти” між представниками уряду, регіональними органами влади, представниками торгово-промислових палат та бізнесу.

Керівниця проєкту Леся Круп’як розповідає, що головною ідеєю є відновлення та підсилення бізнес-активностей у шести звільнених регіонах. Планують це робити шляхом освоєння кращих бізнес-практик, навчання, консультування представників малого та середнього підприємництва.

“Проєкт представлятиме нові інструменти для бізнесу, а також сприятиме покращенню особистісної комунікації між підприємцями, взаємозв’язку влади і бізнесу”, – розповіла Леся Круп’як.

Віце-президентка Івано-Франківської Торгово-промислової палати та міжрегіональна координаторка проєкту Марія Савка розповідає, що бізнесу, у першу чергу малому і середньому, в цей складний час потрібна підтримка зі сторони держави та підтримка зі сторони регіональної влади.

“Дуже добре, що нашими партнерами в цьому проєкті виступають військові адміністрації на прифронтових територіях, як зі сторони влади, так і з другої сторони ТПП на звільнених територіях, як представники інтересів бізнесу. Потрібен постійний діалог влади та бізнесу, і тих громадських організацій, які представляють інтереси бізнесу. Під час цього діалогу ми виокремлюємо нагальні питання, які сьогодні на порядку денному у малого та середнього бізнесу і доносимо їх до тих структур, у першу чергу владних, які повинні їх вирішувати”, – зазначила віце-президентка Івано-Франківської ТПП.

Марія Савка додала, що команда проєкту розраховує на те, що у процесі вони напрацюють додатки до чинних програм допомоги бізнесу, нові можливості, нові напрямки, їхнє впровадження та адаптацію у складних військових умовах.

Заступник голови Івано-Франківської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Богдан Футерко зазначив, що Франківщина виконує певну місію зі збереження економіки, оскільки багато підприємств релокувалися на Прикарпаття, та наголошує на тому, що важливим є відновлення економіки безпосередньо на прифронтових територіях, які були звільнені.

“Відновлення економіки на звільнених територіях є нашим спільним завданням, оскільки війна руйнує дуже багато економічних процесів та руйнує бізнес-контакти. Схожі проєкти допомагають відновлювати такі контакти. Я очікую від проєкту покращення комунікацій, пошуку нових можливостей”, – розповів Богдан Футерко.

Довідково: Серед учасників круглого столу на тему “Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти” були представники міністерств, керівництво ОВА, керівництво регіональних центрів зайнятості, керівництво Івано-Франківської та Павлоградської територіальних громад, Президенти Торгово-Промислових палат, представники бізнесу.

Як раніше писала Галка, у липні 2022 року в Україні стартував проєкт «Розвиток бізнес сектору України», який дозволяє малим і середнім підприємствам розвивати партнерство та ділитися ефективними практиками ведення бізнесу. Тоді у рамках проєкту розпочались тематичні навчальні бізнес-тури Франківщиною, що дали можливість підприємцям із дев’яти українських областей (Чернігівської, Харківської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської та Одеської) отримати новий досвід та налагодити особисті зв’язки.

Новостворений проєкт «Відновлення економіки на звільнених територіях», який реалізовують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), триватиме п’ять місяців.

Читайте також: До Дня Гідності та Свободи у Франківську показали фільм «Шлях поколінь» (ФОТО, ВІДЕО)