7 квітня у просторі “ветераницивільні ПЕТРОС” провели перший навчальний захід з питань взаємодії цивільних з людьми, які мають досвід війни. Організатори планують зробити такі зустрічі регулярними.
Про це пише Галка з місця.
Захід тривав дві години та зібрав близько 35 учасників, серед яких були родичі військових, роботодавці, HR-спеціалісти, працівники державних установ та самі ветерани.
Тренінг провели координатор ветеранського напрямку платформи “Тепло міста” та ветеран Андрій Фармуга спільно з психологинею, когнітивно-поведінковою консультанткою Оксаною Бриндзак.
“Ця подія була організована як відповідь на численні запити від людей, які стикаються з труднощами у спілкуванні з ветеранами. Сьогодні ми проводимо пробну зустріч, але плануємо практикувати це й надалі”, – розповів Андрій Фармуга.
Під час тренінгу Оксана Бриндзак пояснила учасникам, що відбувається з мозком людини, яка пережила участь у бойових діях, чому в людей з’являється апатія та як працювати з цим станом.
“Ми говоримо не просто про співчуття чи інші психологічні характеристики, а власне про глибинний аналіз того, чому в людей з’являється апатія, як працювати з цією апатією, чому важливо тримати баланс”, – зазначила психологиня.
Особливу увагу під час заходу приділили працівникам “першої лінії” – представникам державних установ та органів місцевого самоврядування.
“У цих працівників є великий запит на такі заняття, адже саме до них ветерани звертаються для оформлення пільг чи отримання медичної допомоги. Таких навчань або взагалі немає, або їх недостатньо”, – підкреслив Андрій Фармуга.
Учасники тренінгу дізналися про найпоширеніші помилки, які виникають при спілкуванні з ветеранами, зокрема: розпитування про бойовий досвід, надмірна жалість, непередбачувані ситуації, обговорення політики та релігії, а також нав’язування допомоги.
Організатори наголосили, що повна програма таких тренінгів може тривати до 6 годин і включати детальніший розгляд нейропсихологічних аспектів. На наступних заняттях планують розповісти, як допомагати при панічних атаках.
“На майбутніх тренінгах ми розкажемо, як взагалі працювати і допомогти з панічними атаками. Дуже часто до мене як до психолога звертаються з питаннями: “Чому в мене пітніють долоні? Чому я відчуваю напругу? Чому серцебиття таке швидке?” І власне, людина, яка поруч, може допомогти”, – поділилася планами Оксана Бриндзак.
Загалом на тренінг зареєструвалося понад 60 осіб, що свідчить про високий інтерес до теми. Організатори обіцяють оголосити дату наступної зустрічі найближчим часом.
Як писала “Галка”, пʼять основних порад від франківських експертів, як спілкуватися з ветеранами.