У Франківську розробили сервіс для спостереження та боротьби з порушеннями на виборах

Автор: Турій Роман

08 Жов, 2014 15:10

У Франківську розробили сервіс для спостереження та боротьби з порушеннями на виборах

Фахівці Івано-Франківської компанії «Софтджорн-Україна» розробили програмний сервіс, який допоможе боротися з порушеннями на виборах до парламенту-2014.

Читайте також: "Нам всім потрібно працювати, для дітей-сиріт", - в обласній ЄС прокоментували збереження "Теплого дому"

Розробка вже пройшла випробування на теренах Івано-Франківської області на початку року, коли відбувалися вибори Президента України. Тоді сервісом скористався місцевий осередок Комітету виборців України і за результатами роботи керівництво ІФОО КВУ залишилося задоволеним програмою, яка в рази полегшила спостереження за перебігом виборчого дня, систематизацію виявлених порушень, огляд активності виборців та отримання результатів з виборчих дільниць.

Власне сам сервіс дозволяє партіям, окремим кандидатам чи громадським організаціям, які здійснюють спостереження за виборами автоматизувати процес отримання даних від їх спостерігачів, які працюють на виборчих дільницях. Зокрема спостерігачі через свої мобільні телефони повідомляють на сервер дані про динаміку явки, порушення чи результати підрахунки голосів. Це можна робити як за допомогою смартфону, надсилаючи дані чи фото чи відео файли, так і за допомогою звичайного телефону через смс.

Андрій Гриців, який обслуговував роботу аналітичного центру на виборах Президента весною 2014 розповідає, що система працювала якісно і швидко і завдяки цьому чимало ЗМІ користувалося даними, які були отримані за допомогою сервісу.

«Також потрібно сказати, що ми отримували результати голосування з дільниць від спостерігачів на 3-4 години швидше ніж вони ставали відомими у ОВК. Завдяки цьому представники штабів можуть відслідковувати прозорість внесення результатів вже у ОВК, куди надходять протоколи з «мокрими печатками» і звіряти їх з наявними у них даними».

Керівник проектів ІФОО КВУ Ігор Ткач, який брав участь у роботі з програмою відзначив якість сервісу, який розробила компанія «Софтджорн»:

«Основна складність роботи на виборах – це одночасна стресова комунікація з великою кількістю людей, кожен із яких має різний рівень спеціальної підготовки і все це в цейтноті. Хто займався виборами, той знає скільки помилок і неточностей можуть зробити цілком освічені і професійні люди – в написанні sms, в заповненні бланку документа, в звичайному звіті чи елементарному телефонному дзвінку. Все питання в тому, що в структурах наявні, як правило, кілька рівнів комунікації і інформація потрохи губиться з переходом з рівня на рівень. Якщо друга ланка приймає від першої повідомлення, то часто із 100% сказаного почуто лише 80%, а з тих зрозуміло 60%, з них може бути передано наступній ланці 50% і далі по колу…до нуля.

Будь-які вибори – це певна послідовність технологічних процесів, без виконання попередніх неможливі наступні. До цього всього додаються ризики, дії конкурентів, політичні та історичні обставини, фактично завжди обмеженість ресурсів – як не грошей, то часу або ж людей чи засобів комунікації. І якщо із людьми вам не допоможе ніхто крім вас же самих – а це окрема тема для розмови, бо спеціалісти завжди бажають працювати в звичному режимі, а не в аварійному і їх варто контрактувати заздалегідь. То з програмним забезпеченням по оптимізації технології рада є – це програмний продукт. Той хто економить на цьому гроші, схожий на людину, котра замість трактора використовує підручні засоби і часто це навіть не лопата.

Наявність програмного забезпечення розвантажує виконавця від великої кількості звітів, котрі лягають в основу аналітичної інформації для керівника кампанії і виборчого штабу. Це своєрідна форма «ранньої діагностики». Бо часто так буває, що провалену ділянку роботи виявляють або коли цей провал настав і минають юридичні строки і вже нічого неможливо вдіяти або коли керівництво кампанії безпосередньо виїжджає в «поле» і виявляє недоліки. Перше – для кампанії критичне, друге фінансово затратне. Зазвичай, обирають друге, а мали б витратити гроші на аналітичну платформу, де ті, кому визначено більше думати – подумали, а ті кому визначено більше діяти – діють. І ці результати оперативно обновляються, можна бачити динаміку і специфіку.

І ще одне важливе, про що всі скромно мовчать – наявність програмного забезпечення мінімізує розкрадання виборчих бюджетів»

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...