У Франківську скасували заборону на підвищення квартплати. Її вводили на період дії воєнного стану

Автор: Застава Максим

24 Тра, 2024 20:46

Поділитись публікацією
У Франківську скасували заборону на підвищення квартплати. Її вводили на період дії воєнного стану

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради 17 травня скасував заборону на підвищення квартплати.

Читайте також: Ракетна атака на Івано-Франківськ: перші фото, відео та деталі

Про це пише “Галка” з посиланням на рішення виконкому.

“Керуючись ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи лист т.в.о. директора КП “Управляюча компанія “Комфортний дім” В. Воронича, з метою належного надання послуг, виконавчий комітет міської ради вирішив визнати рішенням таким, що втратило чинність”, – йдеться на сайті нормативних актів.

Як писала “Галка”, йдеться про рішення від 20 жовтня 2022 року. Ним виконавчий комітет зупинив “застосування ціни послуги з управління багатоквартирним будинком на період дії воєнного стану”.

Нагадаємо, тоді іванофранківці у соціальних мережах почали розміщувати обурливі дописи щодо підвищення квартплати у два-три рази. На їхню думку, це незаконно.

13 жовтня 2022 року мер відреагував і начебто скасував своє рішення про підвищення тарифів

“Рішення про підвищення квартплати “Комфортним домом” зупинене до скасування воєнного стану в державі! Зобов’язано “Комфортний дім” переглянути тариф”, – йшлося у дописі Марцінківа.

Втім на момент цього оголошення підвищені тарифи залишалися в силі, оскільки сам мер не має відповідних повноважень.

На думку юристів, опитаних “Галкою”, тодішнє рішення виконкому теж виходить за межі правового поля. Крім того, воно не містить вимог про перерахунок за період, коли нові, високі тарифи, все ж діяли. 

До речі, схему підвищення квартплати з огляду на зміни законодавства, у мерії Івано-Франківська винайшли на початку 2022 року. Для цього оголосили начебто конкурс, який через початок повномасштабного вторгнення росії “пригальмували”, але в серпні все ж провели

Завадити підвищенню квартплати могли самі мешканці будинків шляхом її встановлення на зборах з управителем чи вибором іншого управителя. Втім вочевидь більшість містян новини про майбутнє зростання тарифів упустили.