У Франківську стартував конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України: про що говоритимуть (ФОТО)
05 Тра, 2025 15:04

5 травня в Івано-Франківську розпочався конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України. Учасники заходу зосередяться на проблемах, що потребують швидких рішень та законодавчих змін
Про це пише “Галка” з Промприладу.
Голова Івано-Франківської ОДА/ОВА Світлана Онищук каже, що є важливим постійний діалог між громадами, урядом і народними депутатами.
“Завдяки послідовній політиці територіальних громад та активній взаємодії з місцевою владою ми бачимо, де ситуація є складною і де потрібно порушувати питання на рівні міністерств і народних депутатів.
Наприклад, нещодавно ми обговорювали проблеми деревообробної галузі та лісозахисту. В нашій області працює понад 1300 підприємств цієї галузі, і результатом нашої спільної роботи стало винесення законопроєкту, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді”, — каже Онищук.
Керівниця Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України Лілія Пашинна каже, що ключова роль офісу – налагодити постійну комунікацію між громадами та державними органами, щоб спільно вирішувати актуальні питання.
“Першочергове завдання офісу – це встановлення безперебійної комунікації між громадами і державними органами, а також єднання всіх у цей важкий час. Ми вже відвідали дев’ять регіонів і намагаємося зрозуміти їхню проблематику, підняти питання і допомогти у їхньому вирішенні. Наприклад, сьогодні обговорюємо питання статусу голів комунальних підприємств – це хвилює всі громади, адже така форма організації в ЄС відсутня”, – каже Лілія Пашинна.
Вона додає, що у форматі такого спілкування громади можуть напряму ставити питання авторам законопроєктів та отримувати чіткі відповіді.
“Ми допомагаємо, якщо під час впровадження виникають складнощі. Якщо законопроєкти потребують доопрацювання, автори відкриті до пропозицій. Так само раніше було питання використання громадами транспорту, отриманого від європейських муніципалітетів як гуманітарна допомога – зараз Верховна Рада вже ухвалила цей закон, і він очікує підпису президента. Усі питання можна вирішити шляхом комунікації та взаємодії”.
Зокрема, на конгресі говоритимуть про корпоратизацію комунальних підприємств та корпоративне управління на комунальних підприємствах, розвиток лісозаготівельної та деревообробної галузей в області, стан розвитку освіти в області, організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей.
Начальниця відділу ювенальної превенції поліції Алла Бойчук розповіла, що на конгресі акцентують на важливості профілактики в дитячому середовищі, зокрема щодо безпеки в закладах освіти, кіберзагроз і залучення дітей до протиправної діяльності.
“Сьогодні ми доповідаємо про посилення заходів у дитячому середовищі – це і кібербезпека, і попередження вербування дітей у протиправну діяльність. Важливо, щоб викладачі знали, як цьому протидіяти, на що звертати увагу, як створювати безпечне освітнє середовище, реагувати на надзвичайні ситуації чи тривожні сигнали, включно зі зростанням повідомлень про замінування закладів освіти. Це все порушує навчальний процес.
Наголошуємо дітям, що, навіть якщо вони неповнолітні, за протиправні дії несуть відповідальність – як адміністративну, так і кримінальну. Ми бачимо, що російські спецслужби використовують тезу «вам нічого не буде», вербуючи дітей, але наша задача – пояснити, що це не так. Зараз, коли до літніх канікул залишається місяць, особливо важливо посилити профілактичну роботу”, — каже Алла Бойчук.
Читайте також: Прикарпатські школи отримають 13 автобусів для дітей з особливими освітніми потребами на майже п’ять мільйонів, – Онищук