У Франківську студентів навчали критично мислити та публічно виступати
26 Жов, 2016 09:16
Цими вихідними, 22-23 жовтня, в стінах університету короля імена короля Данила пройшла “Осіння дебатна школа”.
Читайте також: Депутати облради після суперечок вирішили вимагати перевиборів у 87 окрузі (ФОТО)
Учасниками проекту стали студенти не тільки Івано-Франківська та області, але і сусідніх регіонів, інформує ГО Інститут неформальної освіти.
“Наш проект базувався на двох принципах. Перш за все, це принцип “навчання”. І для цього ми спеціально запросили досвідчених дебатних тренерів та лекторів з Луцька та Львова. Вони вчили учасників публічно виступати, чітко формулювати власні думки, критично та аналітично мислити. Однак для якісного закріплення курсу навчання вкрай необхідний другий принцип, який ми заклали в школу,- це “змагальність”. Тобто, впродовж цих же двох днів учасники мали змогу посперечатися між собою в міні-турнірі. Кращих ми, звичайно ж, нагородили призами”, – зазначив керівник оргкомітету, представник Інституту неформальної освіти Орест Багрій.
Школа стала фактично майданчиком для обміну думками та ідеями, кращої комунікації між студентською молоддю. Всі найбільші університети Івано-Франківська мали, як мінімум, кілька представників на школі. Це, в першу чергу, свідчить про те, що неформальна освіта цікава не тільки політологам, філологам чи юристам, але і медикам чи програмістам.
“Безмежно радий, що використав можливість і побував на осінній дебатній школі. Мегакруті тренінги, не менш цікаві дебатні руми зробили мої осінні вихідні не звичними, а навпаки, – корисними у плані саморозвитку”, – зазначив учасник школи Олег Петранюк, студент університету нафти і газу.
“Дебати – це рух успішних людей. Впевнений, що вже через якихось десять років ми побачимо випускників цієї школи бізнесменами, успішними юристами чи просто самодостатніми людьми. Я, як тренер, дуже радий, що долучився до творення майбутнього нашої молоді» – підсумував тренер школи Михайло Ткач, голова Львівського осередку “Федерації дебатів України”.
Ця школа – це тільки початок шляху до саморозвитку. Організатори пообіцяли, що такі заходи стануть регулярними та молодь Прикарпаття матиме можливість сповна відчути всі переваги неформальної освіти.