
17 липня в Івано-Франківську презентували старт проєкту “Інклюзивні та розвиваючі простори для прогресивної, інноваційної та адаптивної освіти”. Його профінансують завдяки європейському гранту та з міського бюджету.
Про це повідомляє “Галка” з пресконференції.
Це транскордонний проєкт, який реалізують у співпраці з Румунією. У його межах на базі Міської дитячої екологічної станції облаштують доступний і сучасний простір для екологічної освіти, зокрема для дітей з особливими освітніми потребами.
Передбачено:
- створення терапевтичного саду — інклюзивного простору для навчання та відпочинку;
- встановлення альтанки для занять на свіжому повітрі;
- закупівлю спеціалізованого транспорту для перевезення дітей з інвалідністю;
- придбання цифрової лабораторії Vernier, обладнання для мікродосліджень і навчання;
- організацію освітнього заходу “Еколандія” з науковими станціями та майстерками.
За словами директорки екостанції Галини Глушко, інфраструктура проєкту створить безпечні умови для дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб і тих, хто має інвалідність:
“Це альтанка, стежина відчуттів, інтерактивні панелі, патіо для теплих зустрічей — усе сприятиме навчанню й відпочинку. Ми часто приймаємо організації, які працюють із дітьми з інвалідністю. Тож такий простір був для нас вкрай потрібним”, – каже Глушко.





Вона додає, що цей проєкт надзвичайно важливий, адже в місті дуже мало таких безпечних і доступних осередків.
“Ми — один із небагатьох освітніх закладів, який має велику територію, тож можемо облаштувати багато різноманітних розвивальних локацій”.
Загальний бюджет проєкту становить 404 141,61 євро, з яких 363 727,45 євро фінансує Європейський Союз у межах програми Interreg NEXT Румунія – Україна 2021–2027. Бюджет для Івано-Франківська — 208 939,10 євро. Міський голова Руслан Марцінків підкреслив важливість залучення іноземних інвестицій:
“Тішимося, що наше комунальне підприємство зможе закупити спеціалізований автомобіль для перевезення людей з інвалідністю, облаштувати відновлювальний сад і зручну альтанку. Екостанція вже зараз активно працює — її відвідує багато дітей із числа внутрішньо переміщених осіб”.
Мер наголошує, що це нові можливості зроблять простір ще доступнішим і дозволять збільшити кількість відвідувачів міської дитячої екологічної станції.


