У Франківську створили ще одну громадську організацію, яка захищатиме інтереси учасників АТО (ФОТО)

Автор: Борис Марія

20 Jul, 2016 09:45

У Франківську створили ще одну громадську організацію, яка захищатиме інтереси учасників АТО (ФОТО)

 19 липня у Івано-Франківську відбулися установчі збори громадської організації «Об’єднання учасників бойових дій, добровольців, волонтерів та інвалідів».

Читайте також: Зйомки у кліпі та поїздка в ОАЕ чекають на володарку корони "Міс Івано-Франківськ 2018"

На заході були присутні представники батальйонів «Карпатської Січі», «Правого сектору», «Миротворець», 4 батальйону Нацгвардії, волонтери та капелан Василь Довганюк. Кожен сказав про себе кілька речень та життєве кредо. Вони ознайомилися із статутом, за який проголосували. Обрали також скорочену назву ГО «Легіон Галичина».

Напрямками діяльності організації є дослідження середовища учасників АТО, контроль за дотриманням законодавства про правовий статус та соцзахист цільових груп. Також представники організації сприятимуть навчанню та працевлаштуванню добровольців, військовослужбовців, які захищають територіальну цілісність на сході країни. Об’єднання готове співпрацювати із всіма гілками влади тощо.

На посаду голови запропонували кандидатуру командира «Карпатської Січі» Олега Куцина, але він відмовився, оскільки займається волонтерською діяльністю, питаннями бійців АТО, їздить в зону бойових дій, тому йому фізично не вистачить сил. Але пан Олег став заступником голови.

Він зазначив, що потреба у створені такої спілки є.

«Ми є однодумцями, угрупуванням за інтересами. Я думаю, що на сході війна, а не АТО. Великим нашим завданням є підготовка наших громадян до війни. Росії не треба окрема частина Донбасу чи Крим. Їм потрібна вся Україна, вони хочуть знищити нашу державу. Це тільки моє переконання, як я бачу цю ситуацію, і не закликаю його поділяти», – сказав воїн АТО.

Головою новоствореної організації став командир 2-ї чоти ДУК «Правий сектор» в Івано-Франківській області Микола Семанишин. Одна людина утрималася, інші проголосували «За». Він пояснив, чому не приєднався до інших діючих спілок, а є прихильником новоствореної організації.

«Є свої ідеї, плани, можливості, які хочемо запустити у життя. У нас патріотичні та націоналістичні погляди, не маємо жодних особистих інтересів. Новостворена організація готова співпрацювати зі всіма гілками влади. «Правий сектор» є унікальною організацією, яка не є корупційно підозрілою. Думаю, ми можемо зробити більше», – сказав він.

Також з кожного середовища обрали людину, яка братиме активнішу участь у реалізації напрямів діяльності «Об’єднання учасників бойових дій, добровольців, волонтерів та інвалідів». Свою роль виконуватиме капелан.

Співкоординатор Івано-Франківського обласного Центру психологічної допомоги учасникам АТО, психолог Наталя Чаплинська зазначила, що допомога потрібна не тільки воїнам на передовій, а й тим, хто повернувся додому.

«Слід створювати реабілітаційні центри. Та не треба включатися у політичні баталії, а відстоювати права бійців», – прокоментувала вона.

Тож установчі збори були продуктивними. Голова організації запевнив, що згодом активно будуть реалізовувати напрями діяльності.

«Обіцяти не хочу. Ми будемо працювати», – додав Семанишин.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry