У Франківську суд став на сторону пораненого в ООС військового, якому недоплатило Міністерство оборони

Автор: Застава Максим

19 Jan, 2022 20:44

У Франківську суд став на сторону пораненого в ООС військового, якому недоплатило Міністерство оборони

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь мешканця села Черніїв, зобов’язавши Міністерство оборони України призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу.

Як зазначається в матеріалах справи, позивач одержав вогнепальне осколкове наскрізне поранення під час виконання бойового завдання в зоні проведення ООС.

У позові повідомляється про те, що військові лікарські комісії Міністерства оборони України неправомірно встановили умови поранення — пов`язане з проходженням військової служби, замість поранення пов’язане із захистом Батьківщини. Згодом учаснику бойових дій встановили втрату 15% працездатності, пов’язаної з захистом Батьківщини. Втім, у призначенні одноразової грошової допомоги відмовили, посилаючись на те, що ступінь втрати працездатності був встановлений пізніше трьох місяців після звільнення з військової служби.

«Встановлення захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, звільнення та проходження огляду МСЕК відбувались під час запровадження з березня 2020  року на всій території України карантину. Тоді було обмежено міжміське сполучення, рух транспорту, змінено графіки та режими роботи багатьох державних установ. Введення карантинних обмежень також вплинуло на роботу медичних установ, в тому числі й органів МСЕК», – йдеться в рішенні суду.

Суд вважає, що введення карантину обмежило позивача у можливості вчасно звернутись до органів МСЕК для зміни умов поранення:

«А це, своєю чергою, призвело до встановлення йому ступеня втрати працездатності понад тримісячний строк після звільнення та, як наслідок, порушило право позивача на отримання відповідних сум одноразової грошової допомоги».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry