Сьогодні, 5 квітня, в останню неділю перед Великоднем у місті відзначають Свято Входу Господнього у Єрусалим, що традиційно називається Вербною неділею.
Це — велике християнське свято, належить до числа дванадесятих. В його основі – біблійна історія в’їзду Ісуса до Єрусалиму на ослі. Коли Ісус в’їжджав до міста, йому під ноги кидали пальму. Багатьма мовами світу остання неділя перед Великоднем називається Пальмовою.
Оскільки ці дерева в Україні не ростуть, то наші предки вирішили обрати взамін вербову гілку. Вона в цей час якраз починає квітнути. Традиційно у цей день на служби в церквах Івано-Франківська люди приносять прикрашені вербові гілочки, щоб освятити. Пізніше вітають своїх рідних і друзів, легенько б’ючи їх освяченими гілочками, і примовляють: “Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень”.
Українські традиції Вербної неділя, або ж Квітної, Шуткової, Баськової, сягають коренями язичницького свята вшанування прадавнього Дерева життя, як символу вічності. Свято походить з часів Трипільської культури. А від хрещення Київської Русі почало збігатися з християнським святом Вхід Господній у Єрусалим.
З цієї неділі починається Великий Тиждень, який східна традиція ще називає Страсним. Цього тижня згадується Таємна Вечеря, страждання, розп’яття і поховання Ісуса Христа.
Крім того, цього дня, 5 квітня, відзначається Пасха католиками.