У Франківську триває виставка робіт Осипа Сорохтея, присвячена його 125-річчю

Автор: Людмила Баран

02 Mar, 2015 18:25

Поділитись публікацією
У Франківську триває виставка робіт Осипа Сорохтея, присвячена його 125-річчю

В Івано-Франківську Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку творів Осипа Сорохтея до 125-річчя від дня його народження.

«На виставці представлено 85 творів Осипа Сорохтея, з них 75 робіт належать його родині. Їх люб’язно надала нам невістка художника, Лобов Сорохтей. Більшість сприймають Осипа Сорохтея як графіка та карикатуриста. Ми ж намагались подати його ще й прекрасним акварелістом, майстром олійного живопису», – розповіла науковий працівник Музею мистецтв Прикарпаття Наталія Доскалюк, передає прес-служба ОДА.

Особливо цікавим періодом творчості митця називають його службу у легіоні Січових Стрільців, куди він потрапив у 1914 році, перервавши навчання у Краківській академії мистецтв. Тоді він створив серію «Стрілецьких портретів». Нетерпимість художника до солдафонської муштри та кар’єризму призвела до появи шаржів та карикатур. Вони стали окрасою тодішніх стрілецьких часописів.

Осипа Сорохтея вважають одним із найталановитіших галицьких митців. За життя він не був належно пошанованим. Маловідомою залишалась його творчість і по смерті художника. У Івано-Франківську талант Сорохтея для шанувальників мистецтва відкрив Михайло Фіголь. Нині відомо про майже тисячу робіт Осипа Сорохтея, які зберігають Львівській галереї мистецтв та у Музеї мистецтв Прикарпаття.

Тут знаходиться 36 робіт Сорохтея, з них 5 акварелей та 2 олійні полотна представлені у постійно діючій колекції музею. Монументальне полотно художника «Зняття з хреста» зберігається у Катедральному соборі Св. Воскресіння УГКЦ.