У Франківську творча група презентувала історичну драму “Щедрик” (ФОТО, ТРЕЙЛЕР)

Автор: Зелінська Тетяна

03 Січ, 2023 19:30

Поділитись публікацією
У Франківську творча група презентувала історичну драму “Щедрик” (ФОТО, ТРЕЙЛЕР)

Стрічка про світло та морок, про надію та безвихідь, про загублені людські долі та згуртування перед обличчям війни.

Третього січня у кінотеатрі “Космос” творча група презентувала історичну драму “Щедрик”. З глядачами та пресою поспілкувалися режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко та актор Андрій Ісаєнко.

Історична драма «Щедрик» розповідає про долі трьох різних за національністю родин: українців, поляків та євреїв, яких об’єднало спільне горе — війна: на зміну репресивній машині СРСР приходить каральна система Третього Рейху. За словами режисерки, національну приналежність тієї чи іншої родини намагалися відтворити не лише візуально, а й ментально.

«Це різномовне кіно, і в цьому полягає основний сенс. Ми маємо поважати кожну культуру, кожну мову, бо це і є демократія», — розповідає режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Для підкреслення розмаїтості культур, у фільмі також звучать святкові пісні, притаманні кожній із представлених національностей, а також відтворено унікальні традиції святкування Різдва.

Українську родину зіграли актори Андрій Мостренко, Яна Корольова та Поліна Громова, німецьку пару — сімейне подружжя акторів Яніна Руденська та Якоб Вальзер. Яніна — українка, яка у віці 12 років емігрувала до Німеччини.

Також у фільмі з’являються відомі польські актори Мирослав Ганішевський та Йоанна Опозда, які втілили сімейство Калиновських, та Томаш Собчак, виконавець ролі Ісаака. Його дружиною в кадрі стала українська акторка Алла Бінєєва.