У Франківську УГКЦ хоче повернути собі будинок Господарського суду

Автор: Костинюк Олександр

31 Jul, 2020 12:37

Поділитись публікацією
У Франківську УГКЦ хоче повернути собі будинок Господарського суду

Архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин звернувся до обласної ради з проханням повернути церкві будинок по вулиці Шевченка в Івано-Франківську, де колись проживав церковний діяч Григорій Хомишин.

Читайте також: Митрополит Володимир Війтишин провідав хворих зі сходу у Лисецькій лікарні (ФОТО)

З відповідним зверненням Війтишин звернувся до депутатів облради на сесії. Про це інформує “Галка” з посиланням на KURS.

 “Так, як попередньо було повернуто семінарію Станіславівську, де зараз католицька школа, так само з поверненням цього будинку, будуть там навчатися дітки, – сказав Війтишин. – Це я вам говорю авторитетно, і я свого слова дотримуюся”.

“Я вважаю, що ми традиційно працюємо з усіма прикарпатськими  церквами на благо громади і надалі будемо так продовжувати”, – сказав голова облради Олександ Сич.

Довідково. Йдеться про будинок на вулиці Шевченка, 16. Це двоповерхова кам’яниця, споруджена 1843 року для адвоката Адальберта Пшибиловського. 1883 року міська влада придбала її для резиденції новоствореного станиславівського єпископства. Тут свого часу мешкали єпископи Юліан Пелеш, Юліан Сас-Куїловський, Андрей Шептицький, Григорій Хомишин. На фасаді будинку встановлена меморіальна таблиця єпископу Хомишину.

За радянської влади в будинку розташовувалася військова адміністрація. Від 2004 року у цій будівлі знаходиться Господарський суд Івано-Франківської області.