У Франківську університетський гуртожиток та адмінбудівлю переробили на соцжитло для ВПО (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

09 Чер, 2024 13:33

Поділитись публікацією
У Франківську університетський гуртожиток та адмінбудівлю переробили на соцжитло для ВПО (ФОТО)

Університетський гуртожиток та адмінбудівлю у Франківську реконструювали під енергоефективне соцжитло для ВПО.

Про це Галку повідомили в НЕФКО.

Щоб полегшити навантаження на міську інфраструктуру щодо розміщення нових мешканців, університетський гуртожиток та адміністративну будівлю в Івано-Франківську реконструювали під енергоефективне соціальне житло для ВПО за програмою «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом та реалізується під управлінням НЕФКО.

У рамках бюджету 2,2 млн євро об’єкти реконструювали із застосуванням сучасних енергоефективних рішень. У гуртожитку замінили систему опалення та встановили індивідуальний  тепловий пункт, утепили фасад та горище, відремонтували дах та виконали внутрішні оздоблювальні роботи. Крім того, встановили сонячну електростанцію для забезпечення електропостачання та модернізували системи водопостачання, водовідведення та вентиляції.

В адмінбудівлі добудували додатковий поверх та спорудили новий дах. Також встановили індивідуальний тепловий пункт, пожежну сигналізацію та теплоізоляцію, під’єднали комунікації й  відремонтували фасад. Житло укомплектовали всіма необхідними меблями, побутовою технікою, кухонним посудом та спальними аксесуарами. Відремонтований гуртожиток здатний вмістити 150 мешканців, а адміністративна будівля – 40.

Дві мешканки житла для ВПО, Алла та Галина, розповіли про порятунок від російської агресії та поділились враженнями від нових квартир.

Алла приїхала до Івано-Франківська з Маріуполя з мамою та дочкою, а її чоловік, військовослужбовець, залишився служити в Донецькій області. Сім’я вже обжилася в новому місті, а Алла знайшла роботу.

«Дитина вчиться в місцевій школі, а я працюю в центрі підтримки переселенців з Маріуполя. У вільний час – плету сітки для військових», – ділиться жінка.

Ключі від нової квартири отримала й Галина родом з Мелітопольського району Запорізької області. Після майже семи місяців російської окупації її родина вирішила виїхати, стурбована безпекою своїх дітей. Івано-Франківськ припав їм до душі.

 «Це гарне, домашнє місто з добрими й привітними людьми. Ми ніколи нікуди не виїжджали, тому я навіть не думала, що мені тут так сподобається», – розповідає Галина. 

Старші діти Галини налаштовані на те, щоб залишитися в Івано-Франківську надовго, тож нова квартира дає їй відчуття стабільності. Незважаючи на те, що вони знайшли комфортний прихисток у новій квартирі, родина Галини сподівається, що рідне місто буде відбудоване. 

«Реконструкція та енергоефективна модернізація соціального житла в Івано-Франківську стосується не лише облаштування комфортного прихистку для внутрішньо переміщених осіб: цей проєкт сприяє зміцненню енергетичної стійкості та незалежності України», – зауважує старший радник НЕФКО Ронні Нільссон.